Антидопінгові комітети 14 країн висунули вимоги МОК щодо участі Росії в Олімпіаді-2016

Олімпіада - емблена на піскуЗбірної під прапором Росії на Олімпійських іграх в Бразилії не буде. Можуть бути лише окремі російські спортсмени під нейтральними прапорами. Такі вимоги, серед інших, в колективному листі до Міжнародного олімпійського комітету висунули національні антидопінгові комітети 14-ти країн.

Цей лист опинився у розпорядженні Guardian.

Тако ж у листі пропонується дискваліфікувати російський олімпійський комітет як такий і пропонується механізм, як російські спортсмени, які не вживали допінгу, таки зможуть взяти участь в Олімпіаді.

Очільники антидопінгових агентств Австрії, Канади, Данії, Нової Зеландії, Єгипту, Норвегії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини, Швеції, Японії, Швейцарії, Голландії та США висунули голові МОК Томасу Баху три основні вимоги:

  1. Дискваліфікувати Олімпійський комітет Росії (ОКР) і заборонити йому брати участь в Олімпіаді в Ріо.
  2. У зв'язку з дискваліфікацією ОКР тимчасово заборонити всім російським спортсменам, які увійшли до затвердженої ОКР збірної, брати участь в Олімпійських іграх.
  3. Створити оперативну групу, до якої увійдуть члени нинішньої групи представників спецкомісії МОК з перевірки на допінг перед Іграми, яка прийме критерії, за якими можна допустити до участі в Іграх окремих російських спортсменів під нейтральним прапором.

"Таким чином, буде дотримано баланс між зазначеними у заяві МОК "колективною відповідальністю і правом на індивідуальне правосуддя", позаяк насправді "чистих" російських спортсменів не буде знято з Ігор", - йдеться в листі.

Тим часом Спортивний арбітражний суд  в Лозанні відмовився допустити російських легкоатлетів до участі в Літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Про це повідомив коментатор, головний редактор агентства спортивних новин "Р-Спорт" Василь Конов. Також він повідомив, що рішення CAS було одноголосним. Російські легкоатлети можуть подати апеляцію протягом 30 днів.