Андрій Курков чітко пояснив, чому російська мова в Україні ніколи не стане другою державною (Відео)

Андрій Курков. ФоТо - сторінка у Фейсбук програми "Рандеву" / 5 канал
Андрій Курков. ФоТо – сторінка у Фейсбук програми “Рандеву” / 5 канал

“Прийняти російську мову з її академічним центром в Москві як другу державну – це прийняти Москву як другу столицю. Я категорично проти”, – заявив український письменник Андрій Курков.

В інтерв’ю програмі “Рандеву” на “5 каналі“, український письменник російського походження, журналіст, кіносценарист Андрій Курков пояснив, що російська мова в Україні має мати статус мови національної меншини і не інакше.

На його думку, книга - це такий же засіб ідеологічної боротьби, як і мова. Цим скористався Кремль у пропаганді "руского міра" в Криму і на Донбасі.

Однак і поки окупований Крим, і Донбас повернуться в Україну, впевнений Курков.

"Крим відріжеться від Росії рано чи пізно. І я думаю, що це буде угода за допомогою ООН про надання Криму формальної незалежності і надання йому 20-30 років на те, щоби привести до ладу всі нелегальні документи, які підписані там з 14-го року, з моменту анексії. Донбас швидше повернеться", - сказав Андрій Курков.

Говорив письменник і про причини війни на Донбасі, і про те, як змінюється ситуація з державною політикою України на звільнених територіях Донбасу, і про те, чи слід обмежувати в Україні російські книжки та про чимало іншого.

Про все це - у повній версії інтерв'ю на 5 каналі.