Андрій Богдан назвав час початку кризи в Україні: “Ми доїдаємо запаси” (Відео)

Архівне фото з відкритих джерел

У перші місяці 2022 року Україні загрожує енергетична та економічна криза.

Про це колишній глава Офісу президента України Андрій Богдан заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону.

 “У нас наближається економічна криза. Вона величезна… У собівартості будь-якої продукції в країні є енергоресурси. А енергоресурси – вугілля, нафта і все далі – це похідне від газу”, – сказав Богдан.

Він пояснив, що економічна криза в Україні буде викликана дорогими енергоресурсами, зокрема газом. Ціни на газ вже зараз б’ють рекорди на світових ринках. Україна, яка влітку дешевим газом не запаслася, за раз купуватиме газ за цінами, що створять лавину подорожчання продукції майже всіх підприємств.

"У нас наближається економічна криза, тому що в нас катастрофічно все дорожчає. Є галузі, які повністю залежать від енергоресурсів. Ось логістика вся – вона на нафті. А водопостачання крани – це ж великі насоси. Там 70% собівартості води – це насоси та електрика... Усе, у нас складається ефект доміно. Ми на початку цього шляху. Ми доїдаємо запаси, ми виїдаємо склад. У нас собівартість зростає. Якби зростали одночасно з такою самою швидкістю ціни, було б не так страшно. Але ціни – вони світові. Вони зростають так сильно лише в нас… Масово все закриватимуть... Ось у нас іще грудень – це передноворічний, святковий місяць, коли всі витрачають гроші, і якось із надією: "Ми там щось витягнемо зі сховку і проживемо". Але в січні - лютому цього не буде. У нас звільнятимуть людей, у нас складатиметься промисловість, у нас зменшуватимуться надходження до бюджету, у нас на ціні газу та енергоносіїв масово складатиметься економіка", - заявив Богдан.

Він вважає, що пік кризи в Україні може настати в лютому.

"У цей час не кількість газу в підземних сховищах має значення. Має величезне значення кількість газу у трубі, у газотранспортній системі. Там має бути певний тиск. І скільки ти з газотранспортної системи забрав, стільки ж одночасно ти маєш закачати. Наприкінці лютого, якщо в нас будуть морози такі, як минулого року, у нас газ буде в підземних сховищах, але дістати його звідти одномоментно буде неможливо. Якщо, умовно, 10 лютого буде мінус 15, нам у газотранспортній системі бракуватиме газу. І в нас почнуть замерзати якісь містечка. Їх треба від'єднувати", – прогнозує Богдан.

Він вважає, що президент цього не розуміє. Коли енергетична криза станеться, відповідальності на себе Зеленський з командою не братиме.

"Треба призначити винного. Призначать винним найбагатшу людину у країні - Ріната Леонідовича Ахметова. Народу подобатиметься. Адже народу подобається, коли грабують багатих", – сказав ексглава ОП.

Причиною наближення України до кризи політик вважає некомпетентність Зеленського і його команди.

"Це тому, що не працює система державного управління. Туди треба було просто не лізти", - заявив Андрій Богдан.

Більше – у повній версії інтерв’ю Андрія Богдана Дмитру Гордону.