Американські вчені дослідили, як вірус SARS-CoV-2 впливає на вагітність. Результати здивували

фото: DW

Дослідники з Університету Вашингтона спробували дати відповідь на питання: як вірус SARS-CoV-2 впливає на вагітність.

Результати показали, що на пізньому терміні вагітності вірус не здійснює жодного негативного впливу. Про це повідомляє nv.ua з посиланням на Університет Вашингтона у Сент-Луїсі.

Як повідомляється науковцями, для COVID-19 характерна пепломірна структура, яку також називають шиповидним білком або спайк-білком. Цей тип білка містить два вузли. Один прикріплює вірус до людської клітини, інший – за потрапляння цього вірусу всередину клітини, пише 5 канал.

Вірус, перш за все, вражає легені, нирки, сечовий міхур, серце та кишечник – адже рецептор, який, власне, відповідальний за потрапляння вірусу до клітини, міститься саме там.

Під час процесу вагітності ключовим органом є плацента – саме завдяки ній матір забезпечує дитину корисними речовинами. Відповідно, через плаценту коронавірус може впливати на організм дитини.

Для того, щоб дослідити цей вплив, науковцями було зібрано дані про макроскопічний і мікроскопічний стан плаценти вагітних жінок від початку квітня по кінець липня 2020-го.

В результаті дослідження, на пізніх стадіях вагітності не було виявлено жодних відхилень. Всі параметри плаценти жінок, які перехворіли коронавірусом, були такими ж, як і у жінок, у яких цього захворювання не було.

Втім, як зазначили науковці, про вплив хвороби на плаценту протягом ранньої стадії вагітності поки говорити зарано.