Американські письменники та художники виступили на захист Сенцова

219018

Відомі письменники, режисери та громадські діячі звернулися до держсекретаря США Рекса Тіллерсона з проханням підтримати акцію зі звільнення Олега Сенцова і порушити це питання на переговорах з російською владою. Відповідна петиція опублікована на сайті американського ПЕН-центру, який місяць тому нагородив українського режисера премією “Свобода писати”, повідомляє 112 Україна.

Під петицією підписи поставили 85 діячів культури.

“Як письменники, художники, режисери і продюсери ми приєднуємося до PEN America, щоб висловити протест проти необґрунтованого позбавлення волі нашого колеги, українського письменника, кінорежисера та активіста Олега Сенцова і просимо вас виступити на його захист на зустрічах зі своїми російськими колегами з метою його негайного звільнення”, – йдеться в документі.

Читайте також: Виступ російського режисера Сокурова, котрий вражає (Відео)

Автори петиції додали, що Сенцов проявив непохитну мужність перед обличчям жорстокості, і зараз дуже важливо встати на його захист.

"Закликаємо Вас під час ваших переговорів з офіційними особами Росії порушити питання про справу Олега Сенцова і відстоювати його негайне звільнення", - кажуть знаменитості.

Серед підписантів петиції - режисери Вім Вендерс і Агнешка Холланд, письменники Джонатан Франзен і Чимаманда Адічі, а також телеведучі Тревор Ноа, Саманта Бі та інші.