Американські експерти спрогнозували сценарій війни між НАТО й РФ

війна Росія СШАПолітологи американського порталу Vox прогнозують, що протистояння НАТО і Росії може завершитися світовою війною або ж розпадом Альянсу. Глобальний конфлікт, на їхню думку, почнеться з маленької країни, наприклад Естонії.

Експерти з США переконані, що нинішня криза нагадує передвоєнний період Першої світової, а не «холодну війну».

«Нестійкий баланс сил, войовничість та периферійні конфлікти, що обплітають військовими зобов’язаннями, суперечки з приводу майбутнього європейського порядку та небезпечної невизначеності і про те, які дії будуть і які не будуть змушувати іншого учасника до конфлікту», – описали ситуацію американці.

Країни Прибалтики можуть стати «точкою зіткнення» між Заходом і РФ. На думку  професора міжнародних відносин Карлтонського університету Стівена Сайдмана, маленькі країни є «найбільш імовірною лінією фронту будь-якої майбутнього кризи».

Москва може спробувати ввести війська без розпізнавальних знаків на територію Естонії, у місто Нарва, де більшість населення розмовляє російською.

Тоді в НАТО не залишиться вибору – доведеться або вступати у війну, або почати процес розформування Альянсу через недієздатність у вирішенні глобальних загроз.

Найгіршим варіантом американські експерти називають «ядерну зиму», яка настане в разі початку ядерної війни.

"Преса України"