Американська астронавтка зустрілася сьогодні зі студентами Харківського вишу і провела з ними віртуальну прогулянку космосом (Відео, фото)

фото: kh.suspilne.media
фото: kh.suspilne.media

Таку унікальну зустріч із Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, американською астронавткою українського походження, мали сьогодні студенти Харківського політехнічного інституту. Проєкт студентам та викладачам презентують розробники з Дніпра.

Астронавтці 56 років і вона п’ять разів побувала у відкритому космосі, інформує kh.suspilne.media.

Одягнувши окуляри віртуальної реальності людина опиняється на космічній базі. Тут можна прогулятися Місяцем, роздивитися Сонце з цього боку та інші об’єкти.

«Я трохи говорю українською та багато знаю про Україну, бо навчалася в українській школі», — розповідає Гайдемарі.

Її батько народився в Україні, сама Гайдемарі — вже в штаті Міннесота. Після закінчення Массачусетського технологічного інституту служила інженером на флоті. Потім — потрапила до NASA, не маючи спеціальної освіти. Під час зустрічі зі студентами згадувала кумедні історії, які траплялися під час польотів.

фото: kh.suspilne.media
фото: kh.suspilne.media

«Один з моїх колег захотів випити чаю, тому швидкома зробив з клаптику штанів чашку, з якої не витікала б рідина. А що найбільше подобалось астронавтам, так це дивитися у вільний час на нашу планету. У мене була можливість взяти з собою невеличкий прапор — це був український стяг. Я тримала його в блокноті та не брала з собою під час виходів до відкритого космосу. Лише ставила навпроти ілюмінатора, таким чином робила фотографії», — каже Пайпер.

Поїздку астронавтки до України організували за підтримки посольства США, розповів співорганізатор візиту Станіслав Цигічко.

«Ми зараз бачимо, що молодь меньш зацікавлена в навчанні точним та природничим наукам. Власне це і стало причиною запрошення Хайдемарі Стефанішин Пайпер до нашої країни. Ми вирішили надихнути студентів, до цього ж і самій пані Пайпер було це цікавим.  Вона корінням саме з нашої країни, її батько народився поблизу Львову», — говорить Цигічко.

В університеті Гайдемарі відвідала музей. Тут залишила свій автограф — поруч із розсписом іншого українського космонавта Леоніда Каденюка. Далі американка вирушить до Києва, Житомира та на Львівщину.

Докладніше - у відео UA: Харків: