“Альтернативний Шевченко” від художника Сергія Коляди (Фото)

kolyada_hudСучасний український художник Сергій Коляда теж не залишився осторонь від визначної події для України – 200-річчя народження Тараса Шевченка – і представив унікальну добірку картин, які були написані у 1996 – 2014 роках.

Засновані роботи на творчості видатного український поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча – Тараса Григоровича Шевченка.

Читайте також. Художник Сергій Коляда: найбільша вада українців – жлобізм (Фото)

“До 200-річчя народження Тараса Шевченка представляю Вам свій доробок за 1996 – 2014 рр., який я зібрав в окремий проект “АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ШЕВЧЕНКО”. У всіх роботах використано образи з образотворчого мистецтва і літературної творчості Кобзаря. Через постмодернове тлумачення його образів я намагався зробити творчість Тараса Григоровича актуальною і більш зрозумілою для нового покоління українців. Зробити з ікони – на яку перетворили Шевченка останнім часом – дійсно живого митця”, – зазначив Сергій Коляда.

“Окремо хотів би звернути Вашу увагу на останню роботу (“Катерина на барикадах”, присвячену демократичній національній революції і Євромайдану. Катерина Шевченка за сюжетом народила сина й піднімає людей на боротьбу на Майдані. Вона є уособленням прагнення українців кращої долі, свободи і демократії, є уособленням всього українського народу…”,– додав сучасний художник.

Довідка:

Сергій Коляда (1972 р. н.)- сучасний український художник, відомий більш у Європі і США через ігнорування (а подекуди- навіть вороже ставлення) з боку українських (київських) галерей. Є одним із засновників "Союзу Вольних Художників "Воля або смерть" під керівництвом Антіна Мухарського. Мав виставки в Україні разом з СВХ тільки завдяки авторитету Антіна Мухарського, а також мав виставки у Європі і США.

Сергій Коляда є членом міжнародного руху художників, які використовують кулькові ручки (Ballpoint Pen Art Movement). Його творчість широко висвітлювалася в українських і закордонних ЗМІ: особливу увагу українськими ЗМІ було звернуто на проект: "Велика Окружна" або "Ласкаво просимо на Євро 2012!", роботи "Проституція в Верховній Раді. Тушки" та "Вадим Тітушко - Народний депутат України".