Альтернативна олімпіада – свято для учнів (Фото)

осн-nПереможцем другої міської альтернативної олімпіади з природничо-математичних дисциплін став Ярослав Жидик.

Хлопець – учень Тернопільської школи №16. За перемогу він отримав грошову премію.

Читайте також. “Я там, де є благословення” – не фестиваль, а лише гала-концерт (Відео)

– Я неодноразово брав участь у звичайних олімпіадах, − розповів юнак, – але альтернативна олімпіада – не подібна на всі інші. Тут переважно все проходить в усній формі. Мені так простіше. Якщо буде можливість, то буду брати участь у таких змаганнях і наступного року.

Нагадаємо, фінал другої міської альтернативної олімпіади з природничо-математичних дисциплін відбувся у Тернополі. За перемогу змагалися 74 учні 9-х класів навчальних закладів міста.

- У нас вже склалася своєрідна традиція проведення альтернативних олімпіад, - каже координатор лабораторії якості навчання та обдарованої дитини при Тернопільському комунальному методичному центрі науково-освітніх інновацій та моніторингу Микола Николин. –  У цьому навчальному році вже відбулися альтернативна євроолімпіада з англійської мови, олімпіада з гуманітарних  дисциплін.

На його думку, це одна з перспективних форм роботи з учнями, оскільки дуже часто олімпіади традиційного характеру заформалізовані і складається враження, що вони - не для дітей, а для чиновників, які їх зініціювали.

- Наше гасло: «Олімпіада для учня, а не для чиновник», його стараємося дотримуватися, - додає він.

Читайте також. “Ліси України”: сфотографуйте ліс і нашліть фото на конкурс

Олімпіаду з природничо-математичних дисциплін, за словами Миколи Николина, назвали «народною». Адже і завдання, і сценарій змагань придумували школярі-старшокласники, учасники альтернативної олімпіади минулого року. Інтелектуальний кастинг тривав протягом березня, реєстрація відбувалася у соціальних мережах, тому взяти участь в олімпіаді міг кожен учень.

Переваги альтернативних олімпіад визнали і оцінили учнівські та фахові спільноти Тернопілля, і далеко за його межами, всі ті, хто був причетний до їх організації та проведення.

- Альтернативна олімпіада – це свято, - вважає методист Лариса Козловська, - свято для учнів, свято для вчителів і навіть для батьків. Свято успіху та пізнання. На відміну від традиційних форм роботи, на альтернативній олімпіаді школярі мають можливість не тільки продемонструвати знання того чи іншого предмету, а  й отримати нові знання, проявити творчість, знайти нових друзів. Такі заходи доводять, що наука − річ цікава, і заохочують учнів до нових досліджень.