Алкоголь стає причиною систематичної загибелі бійців ЗСУ поза бойовими діями

lechenie-alkogolnoj-zavisimosti_2У червні 2017 року в зоні АТО у складі всіх військових формувань 18 військовослужбовців загинули, 24 отримали поранення і каліцтва повідомляє Юрій Бутусов Цензор.НЕТ.

 “Для порівняння – бойові втрати в червні склали 27 загиблих і 1 зниклий безвісти. З числа 18 загиблих з небойових причин 10 смертей – це загибель в результаті алкогольного сп’яніння або з вини п’яного військовослужбовця”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Внаслідок обстрілів бойовиків сьогодні поранено чотирьох українських бійців

Так, за словами журналіста, 19 червня група військовослужбовців на чолі з командиром взводу однієї з механізованих бригад взяла із собою алкоголь і вирушила купатися на озеро, один з них потонув. Бутусов також розповів, що 20 червня у ході п’яної бесіди один із солдат схопився за гранату – стався вибух, два солдати загинули, двоє отримали серйозні поранення.

“26 червня двоє солдатів іншої механізованої бригади разом випивали на ротному опорному пункті, посварилися, один із них застрелив товариша. Також 26 червня у мотопіхотній бригаді пострілом п’яного військовослужбовця вбита військовослужбовець жінка – начальник електростанції. Вона була вагітна на 7-му місяці, дитина також загинула”, – йдеться у повідомленні.

Журналіст наголосив, що 76% небойових втрат припадає на частини, які понад 5 місяців АТО. За його словами, керівництву ЗСУ необхідно переглянути терміни перебування на ротації в АТО. “Навіщо констатувати на четвертому році війни граничну психологічну втому після 5 місяців служби й залишати частини на ротацію по 10-12 місяців? Самі розуміємо і самі не виправляємо. А замість цього кожен місяць сотні людей подають рапорти на звільнення, а деякі перетворюються на “небойові втрати”, – підсумував Бутусов.