“Алею зірок” у Тернополі доповнять імена Казимира Сікорського та Олени Підгрушної

зірка-nПоповнити «Алею зірок» іменами Казимира Сікорського (посмертно) та Олени Підгрушної вирішив виконком Тернопільської міської ради, за поданням громадських активістів.

Нагадаємо, «Алея зірок» на одній з найулюбленіших вулиць міста — вулиці Сагайдачного — новий символ сучасного Тернополя. Алею відкрили у 2011 році та кожного року до Дня міста на ній з’являються нові «зірки» з іменами людей, які прославляють Тернопіль в Україні та світі.

Читайте також. Олімпійській чемпіонці Підгрушній дали однокімнатну квартиру в Києві

Виготовляти «зірки» буде тернопільський скульптор. Захід під назвою «Крізь терни до Зірок», на якому й відкриють нові імена, відбудеться у День міста, 28 серпня, за участю Олени Підгрушної та родичів Казимира Сікорського.

Про це повідомив сайт міської ради 6 серпня.

Читайте також. Олена Підгрушна – герой року, але премії від держави за перемоги не отримала

Тож "Алея зірок" у Тернополі матиме вже десять видатних імен. У попередні роки вшанували археолога і громадського діяча Ігоря Герету, композитора Анатолія Горчинського, поета Бориса Демківа, художника Івана Марчука, поета-пісняра Степана Галябарду, театрознавця Михайла Форгеля, фотохудожника Василя Бурму та письменницю Лесю Романчук.

Довідково.  Казимир Броніславович Сікорський – головний художник Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т.Шевченка, скульптор, живописець, сценограф, Заслужений діяч мистецтв України.

Олена Підгрушна – українська біатлоністка, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Олімпійських ігор у Сочі, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи, переможниця та призерка етапів Кубка світу з біатлону.