Активісти обурені: мер Тернополя роботи у парку наказав припинити, то копали там уночі (Фото)

осн– Уночі на 17 червня, близько 1-ї години, поруч із парком Національного відродження, що на вулиці 15 Квітня, знову розпочали роботи з будівництва готелю, – повідомили активісти ГО «Наш рідний Тернопіль».

Читайте також. Будівництво готелю біля парку Національного відродження зупинили

Вони нагадати, що ділянку під забудову виділили ще 23 листопада 2012 р. Дозволили складання проекту землеустрою щодо відведення землі, площею до 0,6 га під будівництво готелю із закладом громадського харчування КП фірмі «Тернопільбудінвстзамовник» Тернопільської міської ради.

- Першого разу людям вдалося призупинити будівництво, - кажуть активісти. - На сайті Тернопільської міської ради (ТМР) навіть з’явилася офіційна інформація, що будівництво готелю зупинили. А 30 квітня дали доручення комунальному підприємству завершити роботу і привести територію у відповідність, аби там не було загрози життю для місцевих жителів.

Також міський голова Сергій Надал тоді підкреслив, що міськрада розпочинає роботу над комплексною програмою «Парки Тернополя», до якої запрошував долучитися екологів, громадських активістів та жителів міста.

«На асфальтованому майданчику по вул. 15 Квітня зупинили будь-які будівельні роботи. Було дано доручення комунальному підприємству завершити роботи. Більше будівельних робіт там проводити не будуть, оскільки ЦЕ СУПЕРЕЧИТЬ НАШОМУ ПОДАЛЬШОМУ БАЧЕННЮ РОЗВИТКУ ПАРКОВИХ ЗОН МІСТА І ВОЛІ ГРОМАДИ», - цитуємо Сергія Надала від 30 квітня.

Читайте також. «Там буде готельчик із рестораном, хоча спочатку планувалося інше», – Василь Бесага (Відео)

Незважаючи на це, роботи у парку все ж розпочали. За ніч на 17 червня вирили яму до 2,5 метрів. Також чітко видно контури, якою вона мала б стати, якби громадська організація «Наш рідний Тернопіль» спільно з  ГО «Майдан Тернопіль» і Комітетом із боротьбі з організованою злочинністю та корупцією не зупинили будівництво та не провели нічне чергування на території парку.

Громадські активісти викликали представників правоохоронних органів, причому телефонувати довелося тричі.

- Отже, протокол таки склали. Наразі будь-які роботи призупинили, - кажуть активісти. Територію продовжують охороняти наші колеги, адже міська влада знову проявляє байдужість до інтересів громади Тернополя.

За словами правозахисників, забудовники порушили також  норми використання людської праці. Адже, по-перше, не можна проводити будь-які роботи у нічну пору. Більше того, - без належного освітлення. За виконання таких робіт, по-друге, працівникам мали б виплачувати заробітна плата у подвійному розмірі.

- ГО «Наш рідний Тернопіль» буде вимагати відповіді на вищезгадані порушення у Держбудагроконтролю, відділі Держземагенства у Тернополі та Інституції праці та Гірпромнагляду щодо проведення незаконних робіт, - інформують активісти.

Фото - надані ГО «Наш рідний Тернопіль»