Активістки мерзнутимуть у Тернополі, щоб зібрати гроші на теплий одяг бійцям (Фото)

Лілія Мусіхіна
Лілія Мусіхіна

«Холодно?.. А солдату в окопі?..» – листівки із таким текстом тримають у руках тернополянки, які ініціювали незвичну благодійну акцію.

Завтра, 15 листопада, активістки ще й матимуть і скриньки для збору коштів для допомоги бійцям АТО.

До слова, у суботу о 15 год. не лише на вулиці Тернополя, а й інших міст України, вийдуть дівчата та жінки у літніх сукнях. Мерзнути на передзимовому холоді вони готові задля того, щоб привернути увагу співгромадян до проблеми нестачі теплого одягу в українських бійців на війні та зібрати кошти на закупівлю для них теплих бушлатів.

Читайте також. Для того, щоб люди зрозуміли наскільки бійцям холодно, волонтери у Тернополі вирішили… роздягнутися (Відео)

Ініціатори акції – Самооборона Майдану Тернопільщини та волонтерська мережа «Вільні Люди» – запрошують не лише тернополянок і мешканок області, а й жінок із інших міст долучитися до акції: як учасників чи як жертводавців.

Учасниці акції ходитимуть людними вулицями своїх міст у одних літніх сукнях, із плакатами з надписом: «Холодно? А солдату в окопі?!!» та із скринькою для збору коштів на закупівлю теплих бушлатів для українських військових і добровольців. Важливою умовою акції є фото кожної учасниці у сукні та з плакатом, яке вона повинна запостити на своїх сторінках у соцмережах задля максимального залучення небайдужих українців.

Читайте також. Книга тернополянки Лілії Мусіхіної — у довгому списку премії «Книга року ВВС-2014″

У Тернополі місце збору активісток – біля штабу Самооборони (вул. Грушевського, 1, біля школи №3 – прим.). Там же дівчата зможуть переодягнутися та отримати плакати і скриньки. Долучитися до цієї справи можна, пожертвувавши кошти як в скриньки дівчат, так і перерахувавши гроші на рахунок.

Бушлати Самооборона замовлятиме у швейному цеху, з яким співпрацює. Вартість одного бушлата з комбінезоном – 640 грн.

Читайте також. Що бажають тернополяни у день народження Володимиру Путіну?

– Конкретної кількості необхідних бушлатів немає, – каже Лілія Мусіхіна. – Адже їх не вистачає для безлічі добровольців.

Активістки намагатимуться зібрати якомога більше грошей, аби передати теплий одяг тим бійцям, які наразі цього потребують, зокрема для «Айдару», 24-, 80-, 128-ї бригад.

Читайте також. Тернопіль: самооборонці зібрали 15 тисяч 268 грн, а пластуни – майже 3,5 тис. грн (Фото, Відео)

– Чим більше нас буде у людних місцях міст, селищ і містечок, тим більше у нас шансів одягнути хлопців. На бушлати маємо зібрати. Справа честі! – наголошує Лілія Мусіхіна, яка уже власним прикладом запустила акцію на вулицях Тернополя (див. фото – зліва).

Довідково. Реквізити банківського рахунку волонтерів Самооборони:
– для перерахунку в гривнях: 4405 8858 2646 6119 (ПриватБанк, Назаревич Олег);
– для перерахунку в доларах США: 4149 4978 0475 0794 (ПриватБанк, Лілія Мусіхіна).

Софія Левицька