Акцизний податок: після внесення змін бюджет Тернопілля отримав більше 4 млн грн

акцизЗавдяки вдосконаленню адміністрування акцизного податку до місцевого бюджету вже надійшло більше 4 мільйонів гривень.

Про це повідомили у Відділі комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області.

Читайте також. Тернопілля: бюджети місцевих громад у лютому отримали на 15,5 млн грн, ніж торік

Так, від початку 2015 року платники акцизного податку, які перебувають на обліку у Тернопільській об’єднаній державній податковій інспекції, сплатили до місцевого бюджету 4 мільйони 88 тисяч гривень.

- Також хочемо звернути вашу увагу на особливості заповнення декларації з акцизного податку, - кажуть в управлінні ДФС. - Так, суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, заповнюють лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації і подають їх до податкової інспекції за місцезнаходженням пункту продажу товарів.

З метою правильного розподілення сум акцизного податку між місцевими бюджетами розділ Ґ (код операції Ґ2) та додаток 6 до Декларації пов'язані з кодами адміністративних одиниць відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України (далі - КОАТУУ).

Читайте також. На Тернопіллі вже відкрили 39 кримінальних проваджень за ухилення від призову за мобілізацією (Відео)

Таким чином, декларацію подають до податкової інспекції, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю (за кодом КОАТУУ), на якій розташований пункт продажу підакцизних товарів, а саме:

- суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які мають один або декілька пунктів продажу товарів, що знаходяться в одній адміністративно-територіальній одиниці, тобто за одним кодом КОАТУУ, зазначають адреси пунктів продажу товарів у графі 07 титульного аркуша Декларації та заповнюють додаток 6 до Декларації відповідно до цього коду КОАТУУ. При цьому до податкової інспекції, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю за вказаним кодом КОАТУУ, подається Декларація з одним додатком 6 до Декларації;

- суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які мають декілька пунктів продажу товарів, що знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях, тобто мають різні коди КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються наприклад, однією об'єднаною ДПІ, зазначають адреси пунктів продажу товарів у графі 07 титульного аркуша Декларації та заповнюють додаток 6 до Декларації окремо за кожним кодом КОАТУУ. При цьому до такої інспекції, що обслуговує відповідні адміністративно-територіальні одиниці з різними кодами КОАТУУ, подається одна Декларація з відповідною кількістю додатків 6 до Декларації;

Читайте також. Тернопілля: про всі податкові зміни у 2015 році — на зручних слайдах

- суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які мають декілька пунктів продажу товарів, що знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях і обслуговуються різними податковими інспекціями подають, за місцем продажу підакцизних товарів (кодом КОАТУУ), окрему Декларацію з відповідною кількістю додатків 6 до Декларації. У графі 07 титульного аркуша до конкретної Декларації зазначаються адреси пунктів продажу товарів, які відносяться до певної адміністративно-територіальної одиниці (коду КОАТУУ).

Софія Левицька