Акцизного збору на Тернопіллі – на 1 млн грн більше очікуваного

акцизМайже 20 млн грн акцизного податку вже спрямували до державного бюджету платники Тернопільщини.

За словами в. о. начальника Головного управління Міндоходів в області Євгена Воробця, це – на 1 млн грн більше очікуваного та на 400 тисяч більше надходжень минулого року.

Читайте також. У жителя Тернопілля вилучили спирту та спиртосуміші на 70 500 грн

Зокрема, у серпні платники області спрямували до бюджету 3,4 млн грн акцизного податку, уточнили в Інформаційно-комунікаційному відділі Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.

Нагадаємо, з 1 вересня підвищилися на 5% специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. У такому самому розмірі збільшилось мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети з фільтром та без фільтра.

Читайте також. Акциз: палити, лікуватися і навіть куховарити тернополянам стане дорожче

Крім того, з 1 листопада поточного року до числа алкогольних будуть зараховані напої зі вмістом спирту етилового 8,5% об'ємних одиниць і більше, які зазначені в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90, згідно з УКТЗЕД. Для таких товарів встановлюється ставка акцизного податку в розмірі 70,53 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту і вводиться маркування марками акцизного податку. До таких напоїв належать настоянки і бальзами, які реалізують аптечні заклади, а також есенції, добавки, які використовують в кондитерській промисловості.

Софія Левицька