Вакцини Pfizer Україна отримає вдвічі більше – Степанов домовляється про вакцини від Covid-19 на 2023 рік (Відео)

До кінця 2021 року Україна отримає вдвічі більше вакцини Pfizer, ніж 10 мільйонів доз. МОЗ України почало переговори з виробниками вакцини проти від Covid-19 про постачання препаратів на 2022-23 роки.

Про це заявив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Я, як міністр охорони здоров’я, розпочав перемовини щодо забезпечення вакцинами у 2022-2023 році”, – повідомив Степанов.

До кінця ж цього року, проінформував глава МОЗ, Україна отримає вдвічі більше доз вакцини проти коронавірусу від американського виробника Pfizer, ніж раніше було домовлено.

"Замість 10 мільйонів доз ми отримаємо 20 мільйонів доз вакцини Pfizer", - заявив глава МОЗ України.

За його інформацією, до кінця травня цього року Україна очікує отримати 1,4 млн доз вакцин від Covid-19 за ініціативою COVAX. Перші поставки Pfizer за прямими контрактами мають відбутися в Україну до кінця 2-го кварталу, з 3-го кварталу МОЗ очікує 4,5 млн доз вакцини Pfizer.

"Ми очікуємо, відповідно, по COVAX 1,4 млн доз до кінця травня. Ми очікуємо, що буде знято ембарго в Індії з експорту вакцин, і той борг в 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca закриється. Також почнуться поставки по прямому контракту з Pfizer - до кінця 2-го кварталу ми повинні отримати перші 500 тисяч доз, а основні поставки почнуться з липня цього року. На третій квартал у нас передбачено 4,5 млн доз вакцини", - заявив глава МОЗ Максим Степанов.