Закінчення навчального року і ЗНО: у Міносвіти назвали нові можливі терміни (Відео)

ф1Через загрозу коронаврусу та запровадженян карантину ЗНО в Україні не скасують, а навчальний рік у школах продовжать після завершення карантину. Втуп до вищих навчальних закладів може відбутись навіть у жовтні.

Про це заявила сьогодні виконувач обов’язків міністар освіти і науки України Любомира Мандзій.

Вона наголосила, що терміни закінченян навчального року і проведенян зовнішнього незалежного оцінювання в Україні залежатимуть від результату боротьби з коронавірусом, однак повідомила, що Міністерство вже готове назвати можливі дати, якщо з 24 квітня карантинні заходи в Україні будуть зняті.

Так, ЗНО в Україні можуть провести у кінці червня, а тривалість навчального року в школах для учнів усіх класів, крім випускного, буде продовжена до кінця червня.

“Якщо ми повертаємося в травні за шкільні парти, це буде означати, що в травні буде відбуватися пробне ЗНО, а основна сесія ЗНО розпочнеться орієнтовно в 20-х – після 20-х чисел червня. Якщо ж ми не повернемся за шкільні парти в травні, а повернемся в червні, то ми теж зможемо організувати пробне ЗНО в межах червня-місяця, до старту основної сесії… Ми розуміємо те, що навчальний рік для випускників 11-го класу, закінчення цього навчального року, буде залежати від основної сесії ЗНО. Наголошую на тому, що ЗНО в Україні в 2020 році буде проведено”, – заявила виконувач обов’язків міністра освіти.

Мандзій пояснила, що в міністерства є кілька варіантів проведення ЗНО і вступної кампанії за різних сценаріїв закінчення карантину.

“В будь-якому випадку ми і в липні, і в серпні зможемо здійснити і пробне, і основну сесію ЗНО. Ми готові розпочати ЗНО в червні, ми готові розпочати його в липні, і ми готові розпочати навіть у середині серпня. Якщо ми готові розпочати його в середині серпня, то закінчиться процедура ЗНО і результати – в середині вересня. За таких умов вступна кампанія в заклади вищої освіти завершиться до середини жовтня”, – заявила Любомира Мандзій.

Більше – у повіній версії онлайн-брифінгу Любомири Мандзій