Ахметов подав на Росію до міжнародного суду

Рінат Ахметов. Фото – сайт SCM

Український бізнесмен, у власності якого, зокрема, металургійний комбінат “Азовсталь”, подав позов на Росію до Європейського суду з прав людини.

Про це повідомила на сайті група System Capital Management (SCM).

Як ідеться в повідомленні, Рінат Ахметов вимагає компенсації від Росії за знищення власності в ході невмотивованої військової агресії проти України. Також група Ахметова прагне рішення суду, що не дозволить Росії подальше мародерство і знищення майна.

"Злочини росії проти України й кожного українця - кричущі. Винні мають понести покарання. Мною - за допомогою найкращих українських і американських юристів - подано скаргу до Європейського суду з прав людини про відшкодування збитків. Цей позов - одна з перших міжнародних юридичних дій проти росії, мета якої - зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки й розкрадання українських активів... Грабіж українських експортних товарів - зокрема зерна і сталі - уже призвів до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, що помирають від голоду. Це варварство має бути зупинене, а росія має заплатити сповна. Вірю в справедливість і борюся за неї", - цитує сайт SCM Holdings свого акціонера Рінат Ахметова.

У SCM заявили, що сподіваються розгляду цієї справи Європейським судом з прав людини як пріоритетної.

"З огляду на невідкладність і серйозність ситуації пан Ахметов попросив надати справі пріоритетний статус. Пан Ахметов також звернувся до Суду з проханням застосувати пілотну процедуру до цієї справи, оскільки корінна причина порушень прав пана Ахметова - російська агресія, знищення й експропріація власності - має аналогічні руйнівні наслідки для власників бізнесу по всій Україні", - сказано в повідомленні.