“Так потужно вони ще ніколи не заходили на війну”, – Донік пояснив, навіщо полк “Азов” знову на Донбасі

Роман Донік. Фото - Фейсбук
Роман Донік. Фото – Фейсбук

Військовий волонтер Роман Донік:

Ок, давайте поговоримо про Азов на передовій. А то вже почалися домисли і різні спекуляції на цю тему.

Азов зайшов на передову деякий час назад, просто вдалося все-таки, якийсь час, це утримати в режимі тиші.

На подив довго з одного боку, але не так довго, як хотілося б. Тому трохи поясню, що взагалі відбувається.

Полк Азов – це контрактний підрозділ НГУ. Це підрозділ, який створювався під час війни і для війни.

Азов вже давно неоднорідний. Є в ньому люди, які люблять сидіти на хмарі своєї колишньої слави визволителів Маріуполя і нічого більше не робити. Є люди, які просто хочуть отримувати зарплату, носити форму, служити в людських умовах. Є люди, які хочуть красуватися своєю приналежністю до полку і красиво зігувати. Є люди, які хочуть і готові воювати. Їх багато. І багато хто з них воював весь час. Майже весь час.

Артилеристи, мінометники, снайпери, кулеметники великого калібру, розвідники, беспілотчики, РЕРівці. Воювали без БРок. Іноді навіть переодягаючись в армійський піксель. Просто тому, що війна, і тому, що вони йшли в Азов воювати. Воювати. А чи не пишатися собою і охороняти кукурудзу в курортному селищі. І тих, хто хотів воювати, ставало все більше і більше.

З початку ООС Азов був виведений повністю із зони. Навіть всіх нелегалів депортували. Ну майже всіх. Більш того, один з керівників ОТУ влаштовував цілі операції з виявлення азовців на передовій.

Весь цей час в полку велася робота з нарощування боєздатності. Весь цей час люди готувалися воювати і хотіли воювати. Азов зайшов на фронт в якості звичайного піхотного підрозділу в оперативному підпорядкуванні механізованої бригади ЗСУ.

Що за цим стоїть? За цим стоїть величезне бажання людей воювати. За цим стоїть довіра. За цим стоїть невидима робота десятків людей для того, щоб військово-політичне керівництво країни не сприймало Азов, як ПВК або особисту гвардію Авакова. Було зроблено дуже багато для того, щоб полку Азов довірили лінію фронту. Хто б що не говорив, це перш за все довіра до людей, які хочуть зі зброєю в руках захищати Україну.

До  тих, хто служить в НГУ.

Я просто хочу, щоб ви всі це розуміли. Ми більше року працюємо і співпрацюємо з Азовом з багатьох питань. І ми весь цей час, на всіх рівнях підтримували Азов. Тому що для нас вони відкрилися без малого два роки тому з абсолютно несподіваного боку. Ми підтримуємо людей, які вміють і хочуть воювати. Ми, наскільки могли, намагалися показати справжній Азов, заточений на війну. І найголовніше – вміє це робити.

Спільна міжвідомча операція такого масштабу унікальна для нас усіх. Підрозділ НГУ не входить на посилення, не входить на патрулювання, не входить на “повоювати”. А зайшов на першу лінію і взяв під контроль шматок лінії фронту. Повністю. З артою, з мінними полями, з розвідкою. Це колосальний досвід такого масштабу, якого поки не має ні в одного підрозділу НГУ.

У нас є ряд людей і журналістів в тому числі, які люблять поднакинути, щоб влаштувати срачик між ЗСУ та НГУ. Так ось, зараз Азов на час став фактично частиною ЗСУ. З усіма правилами і з документообігом в тому числі.

І повторю ще раз. Це колосальна відповідальність і колосальна довіра. Це довіра ЗСУ до підрозділу НГУ, якої ще ніколи не було надано. Ця довіра Наєва, Муженка і Порошенка.

Так, Порошенка теж. Тому що в Європі за часті зігульки і деякі політичні висловлювання окремих людей Азов внесений до списків, скажімо так, не дуже хороших організацій з точки зору толерантної Європи.

Саме тому неприпустимі ніякі спекуляції з цього приводу.

Підрозділ Національної гвардії приступив до виконання бойового завдання в оперативному підпорядкуванні механізованої бригади ЗСУ. Людям, які хочуть і вміють воювати, дали цю можливість. Причому, дали воювати по-дорослому. Цей досвід в першу чергу безцінний і для самих бійців Азова. Так потужного вони ще ніколи не заходили на війну.

Так що давайте припиняти будь-які спекуляції в цьому питанні і побажаємо хлопцям удачі.

Джерело — Фейсбук

Переклад українською — ІА «7 Днів-Україна».