Айтішники створили патріотичний додаток для смартфонів, щоб допомогти військовим

77611cb2cd8c380c6e386ccd2d71e014До допомоги українській армії підключилися харківські айтішники. Всього за пару тижнів троє харків’ян створили гру для смартфонів з патріотичною назвою “Козак”, завдяки якій можна зібрати гроші для бійців в зоні АТО за лічені секунди.

Сама гра дуже проста. Як пояснили розробники, користувачеві потрібно ловити ящики, які падають з пролітаючих в небі літаків. А в цих ящиках гравець знаходить одяг – у нього, власне, і потрібно нарядити козака, на якому немає нічого, крім шароварів. Таким чином, м’язистий герой з вусами і чубом перетворюється, наприклад, в патріотичного супермена з тризубом або військового в камуфляжі.

Розробники кажуть: гра дозволяє заробити, коли користувачі переходять по рекламних посиланнях. “Оскільки додаток можна завантажити безкоштовно, під час гри спливають рекламні посилання. Якщо гравець натискає на них, він переходить по посиланню, і за це магазин додатків, в якому розміщено наше, платить гроші”, – пояснює автор ідеї Євгенія Духопельникова. За її словами, за ті шість днів, які “Козак” доступний в Мережі, вони заробили близько тисячі гривень.

Євгенія працює в сфері IT вже більше 15 років. Досі вона придумувала лише додатки, пов’язані з азартними іграми, але на цей раз хоче заробити не сама, а допомогти армії. “Я вже досить давно займаюся волонтерською діяльністю: збираю гроші і купую необхідні речі для наших бійців, – розповідає Євгенія. – Я вважаю, що ми можемо зупинити війну, тільки якщо виграємо її, тому нам потрібно підтримати наших військових. Сама я воювати не можу, от мені в голову прийшла така ідея: допомогти хлопцям тим, що вмію робити найкраще”.

До речі, втілювати ідею Євгенії в життя у вільний час допомагали її друзі. Ігрову механіку, фон і героя в шароварах придумала дизайнер Світлана Швед, а її чоловік Валерій написав програму. До речі, разом вони випустили вже понад 1000 флеш-ігор, але розваг, подібних “Козакові”, ще не було. “Наш герой – це збірний образ. Спочатку хотілося передати його миролюбний настрій, а також зробити так, щоб користувач побачив, як перетворюється патріотичний герой, коли одягає камуфляжну форму і бере в руки зброю”, – розповіла нам художник Світлана Швед.

Читайте також. Мережу підірвала гра, де можна спробувати вбити Путіна

Поки гра “Козак” доступна лише для користувачів операційної системи Android, її розмір – всього 12 мегабайт. Менш ніж за тиждень її скачали більше 600 осіб. Більшість проукраїнськи налаштованих користувачів хвалять розробників за відмінну ідею для збору допомоги. У той же час деякі гравці відзначають, що “Козака” зробили на швидку руку, і очікують, що в майбутньому автори програми попрацюють над його змістовністю і різноманітять ігровий процес.

Днями харківські благодійники передали бійцям 22-го батальйону тероборони теплі речі: більше сотні пар зимових берців, 13 бушлатів і сто зимових шапок на загальну суму 54 000 гривень. Як розповіли нам в батальйоні, зараз бійцям потрібні перш за все речі, які допоможуть зігрітися. Мовляв, є постійна нестача теплого взуття, білизни і верхнього одягу. Не відмовляться тут і від буржуйок, так як ті, що є, вже давно застаріли.

Джерело: don.ua