Українські правоохоронці пояснили, в чому цінність інтерв’ю Гордона з Гіркіним

ф1У ході інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону колишній так званий “міністр оборони ДНР” громадянин РФ Ігор Гіркін-Стрєлков зробив ряд зізнань у скоєнні на окупованій території України тяжких злочинів, в тому числі військових. Це інтерв’ю українська сторона долучить як доказ російської агресії проти України у Міжнародному кримінальному суді.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на свої джерела в українських правоохоронних органах.

Як пише видання, українські спецслужи відзначають, що в ході цього інтерв’ю Ігор Гіркін-Стрєлков вперше публічно визнав, що знає про свою кваліфікацію як підозрюваного у справі збиття малійзійського “Боїнга” на Донбасі в 2014 році.

В СБУ заявили, що в цьому інтерв’ю Гіркін зізнався у цілому ряді військових і кримінальних злочинів, зокрема, катуванні і розстрілі цивільних на окупованому Донбасі після захоплення групою Гіркіна Слов’янська, а також збитті групою Стрєлкова українських військових гелікоптерів та літаків.

СБУ розслідує справу щодо Гіркіна у вчиненні терористичних актів, вбивств, позбавлення волі людей. Зокрема, розслідуються вбивства Володимира Рибака, Юрія Поправки та Юрія Дяковського в Слов’янську в квітні 2014 року.

Під час опрацювання інтерв’ю зі Стрєлковим правоохоронці відзначили відомості про:

  • вчинення порушення законів та звичаїв війни (серйозні порушення міжнародного гуманітарного права – позасудові страти, вбивства цивільних осіб, вигнання людей на примусові роботи, незаконне позбавлення волі та катування);
  • розв’язання і ведення Росією агресивної війни проти України, утворення і фінансування незаконних збройних формувань, контроль за їх злочинною діяльністю, засилання на територію України тощо;
  • схиляння колишнього Командувача ВМС ЗС України до вчинення державної зради;
  • захоплення будівель і споруд правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування, а також зброї, військової техніки та озброєння ЗС України;
  • вчинення терористичних актів і диверсій (збиття з використанням захоплених ПЗРК вертольотів та літаків Повітряних сил ЗС України, знищення мостів, нападів на співробітників СБ України, працівників МВС України та військовослужбовців ЗС України і Національної гвардії України).

“Зібрану інформацію Офіс генпрокурора планує передати до Міжнародного кримінального суду. У відомстві нагадують, що у своїй практиці МКС використовує відео-інтерв’ю та інші медіа-джерела як докази при розслідуванні воєнних злочинів і злочинів проти людяності”, – пише “УП”.

Читайте також: СБУ зреагувала на скандал навколо інтерв’ю зі Стрєлковим (Відео)

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, 18 травня цього року Дмитро Гордон опублікував своє інтерв’ю зі Стрєлковим.

Ця публікація викликала резонанс в українському сусіпільстві і політикумі. Активісти заявили, що Гордон героїзує Гіркіна і вийшли на акцію протесту.

Сам Гордон заявив, що брав інтрев’ю в Стрєлкова за погодженням з українськими спецслужбами. В СБУ повідомили, що ініціатива розмови зі Гіркіним належить Гордону, та викладені в інтерв’ю факти українські спецслужби уважно вивчать.