Африканська чума в Україні: на Луганщині ввели карантин і знищують свиней (Відео)

фото: vidomosti-ua.com
фото: vidomosti-ua.com

Африканська чума свиней дісталася з Росії до України. На Луганщині знайшли мертвим дикого кабана, ураженого цією хворобою. То ж там запровадили карантин, і вирізали усе поголів’я свиней. – «5 канал».

Олексій Погорєлов: «Жалко. Всех жалко. Я б не резал бы. Маленькие. Сей час зарезали свинью с поросятами 11 поросят. Горько на душе».

Олексій Погорєлов розведенням свиней займається уже більше п’ятнадцяти років. Зараз усе поголів’я йому доводиться різати, щоб запобігти зараженню тварин смертельною недугою. Частину фермер продає односельцям, іншу – здає на м’ясокомбінат.

Олексій Погорєлов, фермер:«Здесь продаем, никуда не выпускают. Люди приходят я звонил просил, приходите, дешевле. Но это все равно на самом деле лучше чем здать. Представителя мясокомбината не было, не сказали по какой цене. Наш мер сказал 15-17. мало конечно, но мы рады и этому».

Порізати поголів’я свиней мешканцям трьох сіл на Луганщині доводиться через дикого кабана. Його тушку знайшли на кордоні з Росію. Аналіз крові – виявив вірус африканської чуми. Тож вирішили вирізати тварин у всіх домоволодіннях у радіусі 10ти кілометрів – загалом 80 голів.

Віталій Мокришев, голова Камишинської сільради:«Подсчитывает конкретно у кого сколько и будет определять ее дальнейшую судьбу, или оставят, заставят закрыть самим в банки, не такая опасная для человека если ее сварить, пережарить на тушенку. На уничтожение на сжигание пока команды не было».

До карантинної зони потрапили три села: Юганівка, Комишне та Колесниківка. На дорозі, що веде до них, встановили пункт перепуску.

Андрій Макаров, інспектор ветеринарної міліції Луганської області: «Продукцию если везут мясо свинины возвращаются назад. На выезде проверяется, что перевозится. Обрабатываются машины, обрабатывается подошва людей через дезковрик и свободно въезжают».

Головний ветеринар області запевняє, наслідки могли б бути і гірші, якби осередок хвороби був на приватному подвір’ї.

Микола Мартиненко, начальник ГУ ветеринарної медицини в Луганській області: «Это пока в дикой фауне. Это действительно, очень опасное заболевание, в том плане, что оно не подвергается лечению и нету профилактики против него то есть отсутствует вакцина».

Останній випадок африканської чуми свиней в Україні зафіксували у серпні 2012 року. Тоді у Запорізькій області довелось вирізати понад дві сотні тварин.

Ліля Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, «5 канал».

Відео: телеканал “1+1”