Африканська чума на Хмельниччині: дим від спалених свиней отруює людей

карТретій день поспіль у селі Коров’є Теофіпольського району на свинофермі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродук МХП», яка за 800 метрів від села Коров’є, спалюють тушки свиней. Причина — спалах африканської чуми.

На 14 серпня на Теофіпольщині провели обстеження 885 домогосподарств та оглянули 671 голів свиней в 323 домогосподарствах, повідомляє в облдержадміністрація. Всього, за період спалаху захворювання, спалили 1005 туш свиней.

Від заходів утилізації потерпають жителі села Коров’є, яке знаходиться 800 метрів від свиноферми. Місцеві жителі кажуть, що спалювати поголів’я на свинофермі починають з п’ятої ранку.

Читайте також:   У Хмельницькій області на свинофермі олігарха Косюка зафіксований випадок африканської чуми

«Це як атомна війна. Вікно відкрити не можна. На двір вийти боїмося, адже відразу починається блювота. У дітей болять животи, паморочиться в голові. Я сама ледве на ногах стою, нічого не можу їсти», – каже місцева жителька Ніна Ткачук.

Незважаючи на скарги людей до Центру первинної медико-санітарної допомоги у смт. Теофіполь ніхто не звертався.

«Я особисто запитувала усіх педіатрів та фельдшера і ті повідомили, що дітей з скаргами на блювоту та тошноту не має», – каже тимчасово виконуюча обов’язки головного лікаря Центру Світлана Мороз.

95-річна бабуся Ганна Бурман, яка мешкає у селі Коров’є і більшу свою половинну життя прожила у Німеччині каже:

Керівник апарату Теофіпольської районної державної адміністрації Олена Ковцун повідомила, що спалювати тушки свиней через скаргу місцевих жителів ніхто припиняти не буде.

«На сьогоднішній день спалили більше тисячі свиней, а на фермі їх 6100. Збитки на фермі сягають 15 мільйонів гривень. Палити будуть ще не один день. Все, що нам залишається – це терпіти і сподіватися, що напрямок вітру незабаром зміниться. Люди, які займаються утилізацією, працюють майже цілодобово, щоб швидше все зробити», – каже Олена Володимирівна.

 

 

Джерело:  https://ye.ua/syspilstvo/31708_Na_Hmelnichchini_sviney_z_chumoyi_spalyiyit_mayzhe_cilodobovo_a_lyidi_zadihayitsya_vid_dimu.html