Адмінреформа: новий територіальний поділ обіцяють обговорити з громадами Тернопілля (Фото)

imagesПро шляхи модернізації управління розвитком територій говорили під час регіонального круглого столу, що відбувся сьогодні, 27 травня, у Тернополі.

Читайте також. Реформа місцевого самоврядування: про всі новації українцям розповіли у фільмі (Відео)

Як правильно провести реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та які методи управління обрати після реформи – ці та інші питання цікавили експертів. Участь у круглому столі взяли керівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, науковці із Тернопільського та Вроцлавського економічних університетів, представники громадських організацій, повідомив сайт ОДА.

Заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра окреслив шляхи вирішення проблемних питань під час проведення реформи на Тернопільщині.

Читайте також. Остаточних результатів виборів, можливо, доведеться чекати до 5 червня (Відео)

- Важливим завданням теперішніх керівників на місцях є не тільки пошук інвесторів, налагодження ефективної взаємодії між владою і громадою, а насамперед підвищення рівня обізнаності громадян, – каже Леонід Бицюра. – Далеко не кожен налаштований на зміни, адже багато громадян вважають, що залишати все на місці – значно легше. Сьогодні ми маємо незадовільний стан інфраструктури області, соціальної та гуманітарної галузей краю. Все це – наслідки неефективного управління попередніх керівників. Тому разом із громадою ми повинні знайти ефективні способи впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Під час круглого столу розглянули завдання, виконання яких передує проведенню реформи. А саме – модернізація моделі управління, підвищення професійного рівня депутатів і посадових осіб органів місцевого самоврядування, а також вивчення уроків зарубіжного досвіду модернізації управління розвитком територій. Із пропозиціями та зауваженнями виступили керівники органів місцевого самоврядування. Зокрема, говорили про підтримку діючих підприємств краю, про належне використання наявних ресурсів та прозорий перерозподіл коштів.

Учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що, враховуючи всі особливості системи управління, при територіальному поділі необхідно проводити обговорення з громадами краю. Конструктивні думки, які озвучили на круглому столі, візьмуть до уваги, запевнив Леонід Бицюра.

- Реформу в жодному разі не потрібно сприймати лише як економію коштів, - додав він. – Це - запуск нових механізмів. А тому нам потрібно активізувати зусилля на всіх рівнях і знаходити нові ресурси. Тільки разом ми зможемо знайти шляхи вирішення проблем області.