Аби отримати пільги, демобілізований підприємець повинен надати документи

P6060007-nПід час військової служби реєстрацію підприємницької діяльності мобілізованих громадян не припиняють.

Це відбувається відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу”, повідомили в Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ  ГУ Міндоходів в області.

Читайте також. У Чорткові порушили права мобілізованого до війська – прокуратура помітила

Крім того, згідно із Законом від 20 травня 2014 р. за №1275-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації” тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску (далі – ЄСВ) за себе на весь період такої служби.

Мобілізовані підприємці чи самозайняті особи, що використовують у своїй господарській діяльності працю найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час мобілізації такого підприємця, зобов’язані уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.

Читайте також. Питання – відповідь: що робити, якщо втратили книгу обліку?

Обов'язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець чи самозайнята особа протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій.

Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов’язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи:

-          заяву про надання пільги в довільній формі;

-          копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Читайте також. Питання – відповідь: коли податок на нерухомість можна не платити?

Крім того, варто знати, що Закон вніс зміни до законодавчих актів, згідно з якими за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігають місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Виплату таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводять за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабміном.

Довідково. Усі вказані норми застосовується з першого дня мобілізації і протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 р. №303 «Про часткову мобілізацію».

Софія Левицька