Аби не потрапити у “тенета” торговців людьми, – поради фахівців

64254Семінар для безробітних – «Запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми» провели фахівці Бережанського районного центру зайнятості (РЦЗ).

Долучилися і представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Учасники заходу активно дискутували щодо причин виїзду за кордон, ділились власним досвідом, розповідали про знайомих та родичів, які опинились у подібних ситуаціях.

Читайте також. Пошук роботи на Тернопіллі: від бізнес-ідеї – до власної справи

Про причини виїзду громадян за межі країни, суть нелегальної міграції, наслідки незаконного перебування особи за кордоном, ризики трудової міграції, шахрайські схеми, які використовують торговці людьми, можливості пошуку роботи в Україні розповіла присутнім спеціаліст РЦЗ Ірина Васенко.

– Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильство, – каже фахівець. – Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном.

Читайте також. Тернопіль: на “біржу” безробітний має приходити раз на місяць, якщо немає причин для відкладення візиту

Більшість виїжджає за туристичними чи приватними візами, працює без необхідних документів, дозволів і контрактів, а це робить їх безправними і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми, нагадує фахівець.

Представник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександра Гапонюк висвітлила питання торгівлі людьми та пов’язаних з нею злочинів, надала поради щодо того, як не потрапити до рук шахраїв і куди звернутися за допомогою.

Читайте також. У Тернополі обговорили, як отримати компенсацію за нові робочі місця (Відео)

– Нікому не довіряйте свій паспорт. Документи, які засвідчують вашу особу, завжди повинні бути тільки у вас, – порекомендувала присутнім пані Олександра. – Якщо ви збираєтеся працювати або вчитися, потурбуйтеся, щоб ваш контракт був написаний зрозумілою вам мовою, а також, щоб умови, місце і час вашої майбутньої роботи були чітко позначені. Залиште удома або своїм друзям, близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою і контактними телефонами, а також – копію свого паспорта і контракту.

Не зайвим буде дізнатися номери телефонів українських посольств і консульських представників за кордоном. Не слід забувати, що знання хоч би елементарних слів іноземної мови значно полегшує перебування за кордоном і допоможе в скрутну хвилину.