Або пенсіонери платитимуть 1,25 грн за проїзд, або квитки подорожчають для усіх (Відео)

banner_avia_busАби не підвищувати ціни на проїзд у Тернополі, перевізники пропонують платити половину вартості, тобто 1,25 грн, усім пільговикам.

Читайте також. Додали гроші – капітально відремонтують ще п’ять дворів (Відео)

Нагадаємо, проїзд у громадському транспорті вже подорожчав в Києві, Полтаві та Одесі. У Львові, Хмельницькому, Чернівцях та інших містах тарифи планують підвищити. На Тернопільщині вартість проїзду у міжміських автобусах зросла на 50 копійок або й гривню. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

За останній місяць вартість дизельного пального зросла майже на 4 гривні. Відтак перевізники  щомісяця втрачають тисячі гривень прибутків. Через зростання курсу долара щонайменше на 30-35% збільшилася й вартість запасних частин, які купують за кордоном.

- Перевізник щотижня при технічному обслуговуванні, щоб забезпечити безпеку і елементарну якість перевезень, витрачає мінімум 2 тисячі гривень. Додаткові 8 тисяч набігають через те, що змінився курс долара, - пояснює начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Читайте також. “Охорона порядку” отримала “ласий шматок” від мерії – 20 тисяч (Відео)

У Тернополі, аби втримати вартість проїзду незмінною, перевізники пропонують пільговикам платити половину вартості проїзду, тобто 1,25 грн. Але тоді пільговиків уже перевозитимуть без обмежень. Ігор Мединський пояснює: щороку через пільговиків перевізники втрачають близько 14 мільйонів гривень, ще три мільйони - через перевезення школярів.

- Тобто пільговик вже не буде питати, чи можна зайти, а просто заплатить 1,25 грн за проїзд. Для інших пасажирів вартість не буде зростати. Я хотів би, щоб пільговики оці на мене не гнівалися, бо вони мають синів, дочок, внуків. Якщо вони не погодяться на такий компроміс, то їхнім синам, дочкам, внукам доведеться платити ще більше. Іншого виходу я не бачу, - говорить Ігор Мединський.

Читайте також. Власникам об’єктів незаконної торгівлі дали 10 днів (Відео)

Тим часом тарифи на приміські та міжміські перевезення на Тернопільщині деякі перевізники вже підняли на 50 копійок, навіть на гривню. В обласному департаменті інфраструктури кажуть: вартість проїзду підняли в межах дозволеного і затвердженого розпорядженням обласної державної адміністрації граничного рівня.

- Даним розпорядженням затвердили верхню планку, граничну межу, до якої можна було піднімати тарифи: на рівні 28 копійок - для платників ПДВ, які працюють на загальній системі оподаткування, і на рівні 34 копійок - для перевізників, які працюють на спрощеній системі оподаткування і не є платниками ПДВ, - пояснює начальник відділу транспорту департаменту розвитку інфраструктури Тернопільської ОДА Григорій Головатий.

Проте це - не межа. Перевізники Тернопільщини вже зробили розрахунки нових тарифів. Наразі їх  вивчають в Тернопільській облдержадміністрації. Відтак наступне подорожчання проїзду на міжміські та приміські перевезення краянам варто очікувати через два місяці.

- Конкретних цифр немає, є звернення сусідніх областей, які вже говорили таке: якщо в нас було 34, то планують підвищити до 40 копійок за кілометр проїзду. У результаті це вплине на вартість квитків для пасажирів, - каже головний спеціаліст відділу побуту, торгівлі та цінової політики департаменту економічного розвитку Тернопільської ОДА Наталя Козорог.