Мешканці міст України з 20 серпня можуть залишитись без цілодобового водопостачання (Відео)

ф1Через зростання з червня цін на електрику більшість водокаланів України на межі банкрутства і з 20 серпня у них є два виходи: або припинити цілодобове водопостачання міст України, або значно піднімати тарифи на воду для споживачів, що моментально зробити неможливо.

Про це заявила Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства “Укрводоканалекологія”.

Там підкреслили, що тариф на передачу електроенергії було збільшено з 6 до 37 копійок за кВт, тобто майже на 600%. Через це тільки за липень водоканали зазнали збитків на близько 200 млн гривень. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, регулює діяльність 100 водоканалів України, та при зростанні тарифів на світло для водоканалів тарифи для споживачів на водопостачання та водовідведення регулятор не підняв.

"В діях Національної комісії вбачаються ознаки статті 219 Кримінального кодексу України – зумисне доведення до банкрутства великої групи комунальних підприємств. Через несвоєчасне регулювання вартості комунальних послуг і постійне підняття вартості електроенергії сьогодні 100% водоканалів несуть шалені збитки. За це хтось має понести відповідальність", – наголосила віце-президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Ольга Бабій.

В Асоції підприємств водопровідно-каналізаційного господарства пропонують вихід - підняття тарифів для споживачів послуг водоканалів або зниження тарифу на електрику. Який вихід і коли обере регулятор - поки невідомо.

Більше подробиць про те, які наслідки така ситуація може мати для міст України з 20 серпня, - у сюжеті ТСН