За підсумками парламентських виборів державне фінансування отримають 11 партій України (Список)

Архівне фото Gazeta.ua
Архівне фото Gazeta.ua

Між одинадцятьма партіями України у 2019 році розділять 565,7 мільйонів гривень.

Як повідомили в НАЗК, за підсумками дострокових виборів народних депутатів України і перевірки поданих партіями фінансових звітів, фінансування з державного бюджету України отримають 11 політичних партій.

Держфінансування, відповідно до прийнятого у 2015 році закону, з 2016 року отримують політичні партії України, чиї виборчі списки на парламентських виборах набрали понад 2% голосів виборців. Розмір держфінансування розраховується пропорційно і щороку зростає зі зростанням показника прожиткового мінімуму в Україні.

Серед партій, які не пройшли до Верховної ради України ІХ скликання, але отримають фінансування з держбюджету України на свою статутну діяльність, - "Свобода", "Партія Шарія", "Українська стратегія Гройсмана" та інші.

Читайте також: ЦВК оголосила офіційні результати виборів ВР за партійними списками: є несподіванки (Таблиця, Відео)

Повний перелік 11-ти партій, які з 1 січня 2020 року почнуть отримувати держфінансування за період з другого дня роботи Верховної ради України ІХ скликання, опублікувало Нацагентство з запобігання корупції: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія», «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Читайте також: Не вистачає одного нардепа: офіційні видання опублікували список обраних народних депутатів