80х14 – бойовики зробили пропозицію обміну полоненими за формулою

7Від початку окупації Донбасу наймасштабніший обмін полоненими відбувся торік у грудні. Ще досі перед очима кадри про хвилюючі миті зустрічі на українській землі. Визволених вітали зі сльозами радості найрідніші їм люди. Вітали всі українці. Але в застінках терористичних «ДНР» та «ЛНР» ще мучаться наші захисники, чекаючи на звільнення. Українська влада запевняє, що докладає для цього всіх зусиль.

Російські інформагентства останнім часом теж багато уваги надають цій темі. Вони повідомили, що так звана «ДНР» пропонує обмін полоненими за формулою «80х14».  Деталі пропозиції окупантів стали відомими з інформації «Depo.Донбас». З’ясувалося, що терористичним ЗМІ так званий «омбудсмен» «ДНР» заявила: «На даний момент є чітке число – 80 осіб, які встановлені нами на території України, і 14 осіб, які встановлені на нашій території. Ми не бачимо ніяких перешкод для обміну даних людей … Ми готові піти на цей крок, щоб поміняти встановлених на встановлених і далі продовжувати роботу в тому режимі, в якому працюємо вже чотири роки».

Напередодні бюро з питань демократії, прав людини і праці держдепартаменту США оприлюднило доповідь, яка засвідчує порушення прав людини на окупованих територіях Донбасу і Криму. Там містяться дані про те, що  найважливіші порушення прав людини включають вбивства, незаконні політичні переслідування та зникнення людей, суворі і небезпечні для життя умови в тюрмах і центрах утримання під вартою, довільні арешти і затримання, відсутність незалежності судових органів. Автори доповіді констатують: «Сили, очолювані Росією на Донбасі, спричиняють політично мотивовані зникнення, катування та незаконні затримання; обмеження свободи слова»…