8 місяців на здобуття колективного імунітету від Covid-19: Президент схвалив рішення РНБО України

Фото – Twitter Зеленського

До кінця цього року щепленою від коронавірусу в Україні має бути більшість дорослого населення.

Таку норму містить рішення Ради нацбезпеки і оборони України від 2 квітня, що його ввів у дію своїм Указом Президент України, повідомляє сайт глави держави.

Як ідеться в повідомленні, щоб за 8 місяців шляхом щеплення Україна здобула колективний імунітет проти Covid-19, за найближчий тиждень Кабмін має розробити спеціальну програму вакцинації.

"Згідно з рішенням РНБО, Кабінет Міністрів України у семиденний строк має забезпечити розробку та затвердження Національного плану вакцинації проти Covid-19 з урахуванням найкращого міжнародного досвіду. Зокрема, має бути встановлено мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень, визначено джерела та строки постачання вакцин для профілактики коронавірусної хвороби, осіб, відповідальних за реалізацію плану, кінцевою метою якого є охоплення щепленнями більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року для формування колективного імунітету до коронавірусу", - сказано в повідомленні на сайті Президента України.

Наявність вакцин проти коронавірусу для щеплення українців мають забезпечити МОЗ та МЗС України, йдеться в затвердженому Указом Президента рішенні РНБО.

"Уряд має активізувати переговори з виробниками вакцин проти Covid-19, а також щодо залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії з вакцинації в Україні.

Міністерство охорони здоров'я повинне вжити невідкладних дієвих заходів щодо постачання в Україну в максимально стислі строки необхідної кількості вакцин для специфічної профілактики коронавірусної хвороби та забезпечення доступу населення до вакцинації; забезпечити проведення ефективної інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо вакцинації.

Рішення також передбачає, що Міністерство закордонних справ має вжити невідкладних заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями щодо постачання в Україну вакцин проти Covid-19", - повідомляє Офіс Президента України.

Читайте також: Ляшко назвав дату, коли Україна може вийти з карантину з колективним імунітетом проти Covid-19 (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", щеплення від Covid-19 Україна почала 24 лютого 2021 року. Відтоді в МОЗ не раз заявляли, що незадоволені темпами вакцинації і її слід пришвидшити.