8 Березня і травневі свята в Україні пропонують скасувати

ф1Свята, що залишись від радянської епохи, а Незалежній Україні мають бути скасовані. Так вважають в Інституті інститут національної пам’яті.

Там уже підготували відповідний законопроект, який хочуть після громадського обговорення направити на розгляд Верховної ради.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів директор Інституту Володимир В’ятрович.

“Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня”, – підкреслив він.

За словами історика, Український інститут національної пам’яті вже розробив відповідний проект закону “Про державні свята в Україні”.

“Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання. Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон”, – заявив В’ятрович.