70 % селян не готові продати свою землю – опитування

Землю не продадуть ні за які гроші Фото: obozrevatel.com
Землю не продадуть ні за які гроші
Фото: obozrevatel.com

Продати свої землі сільськогосподарського призначення, в разі відкриття в Україні ринку землі, не готові 70% респондентів-жителів села. Про це свідчать результати опитування аналітико-дослідницького Інститута Горшеніна.

Як передає  УНІАН, про це на круглому столі в четвер повідомив експерт Інституту Володимир Застава. «Майже 70% проти того, щоб земля ставала товаром, але при цьому чимала кількість людей виступає за те, щоб їхню землю брали в оренду якісь підприємства й платили їм за це орендну плату», – прокоментував результати дослідження інституту експерт.

Співробітники інституту також опитали сільські сім'ї щодо їхнього середнього доходу. За даними Інституту Горшеніна, порівняно з результатами дослідження, проведеного в 2011 році, середній дохід сім'ї, що проживає в сільській місцевості, зріс.

Зокрема, 41% опитаних сімей має дохід від 2 до 5 тис. грн на місяць, тоді як у 2011 році таких сімей було 32,5%. Також зріс відсоток жителів сільської місцевості, щомісячний дохід яких становить від 5 до 10 тис. грн – до 12,6% проти 2,3% у 2011 році. Разом із тим, кількість сімей, чий дохід варіюється в рамках від 1 до 2 тис. грн, у 2013 році скоротився до 21,1% із 34,3% у2011 році.

Читайте також. Більшість українців хоче в Європу – соцопитування

Довідка. Інститут Горшеніна – незалежний неприбутковий аналітико-дослідницький центр, спрямований на вивчення суспільних і політичних процесів в Україні та світі. Інститут Горшеніна є експертно-комунікаційним майданчиком для обговорення актуальних питань національного й міжнародного порядку денного.