7 порад на 5 липня: бережіть нашу природу! Не забруднюйте Дніпра – Сьогодні Міжнародний день Дніпра

1373278335
Бережіть нашу природу! Не забруднюйте Дніпро!

1. Іменини — це пошанування іменинника та його святого. Сьогодні іменини святкують люди з іменами Василь, Геннадій. Привітайте рідних, близьких та знайомих з днем ангела. Їм буде приємно!

2. Міжнародний день кооперативів

У 1992 році Генеральна Асамблея проголосила першу суботу липня 1995 Міжнародним днем кооперативів (резолюція 47/90 від 16 грудня).

Цього дня відзначалося сторіччя Міжнародного кооперативного альянсу – об’єднання організацій, що нараховують 760 мільйонів членів кооперативів у 100 країнах.

У 1994 році Асамблея, визнаючи, що кооперативи стають одним з необхідних факторів соціально-економічного розвитку, запропонувала урядам, міжнародним організаціям, спеціалізованим закладам і національним та міжнародним кооперативним організаціям щорічно відзначати цей день у першу суботу липня.

3. Міжнародний день Дніпра

У першу суботу липня, починаючи з 2003 року, відзначається Міжнародний день Дніпра – однієї з найбільш спокійних і величних рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю).

Саме з Дніпром пов’язана історія розвитку слов’янських народів – від витоку до гирла ця річка протікає по території трьох слов’янських держав: Росії, Білорусії та України. У природному стані довжина Дніпра становила 2285 км. Зараз, коли на ньому споруджено каскад водосховищ довжина скоротилася до 2 201 км. Загальна площа басейну Дніпра – 504 тисячі квадратних кілометрів.

Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України – довжина його русла в межах цієї країни становить 981 кілометр, площа басейну – 291,4 тисячі квадратних кілометра. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ – столиця України. Невипадково українці вважають Дніпро своєю головною водною артерією: він постачає водою близько 70 відсотків населення країни.

На території Білорусії довжина Дніпра становить 595 кілометрів, на території Росії – 485 кілометрів. Міжнародний день Дніпра поки не вважається офіційною датою, яка встановлена на законодавчому рівні. Однак традиція відзначати його різними акціями і заходами в перші вихідні липня вже закріпилася в усіх трьох «дніпровських» країнах. А встановлено цей День було у 2002 році під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій Білорусі, Росії та України.

У 2011 році Громадська рада звернулася до Верховної Ради, кабінету міністрів та інших органів влади з пропозицією встановити і закріпити дату свята за 7 липня, а також ініціювати його офіційне визнання в Росії та Білорусії. Але поки офіційного рішення прийнято не було.

Метою цього свята, за задумом організаторів, має стати залучення уваги громадськості до сучасних проблем басейну Дніпра, а також розповсюдження інформації про методи вирішення цих проблем та визначення майбутніх напрямків співпраці на різних рівнях.

Бережіть нашу природу! Не забруднюйте Дніпро!

4. 1841 — англієць Томас Кук відкрив першу туристичну агенцію.

Нехай цікаві факти із історії надихають вас до пізнання!

5. 1946 — французький модельєр Луї Ріедр на показі в Парижі вперше представив купальник-бікіні. Продемонструвати дві вузькі смужки тканини на подіумі відмовилися всі манекенниці, крім танцівниці Мішлен Бернадіні.

Костюм дістав назву „бікіні” на честь атолу Маршаллових островів, де чотирма днями раніше США провели випробування атомної бомби.

Ріедр запатентував це сексуальне вбрання через два тижні. Новий купальник завоював широку аудиторію лише через півтора десятки років, коли в бікіні на широкий екран вийшли Бріжит Бардо та Урсула Андресс.

Вивчайте минуле й будете впевнено дивитися у майбутнє!

6. 1979 – на чемпіонаті світу з художньої гімнастики у Лондоні абсолютною чемпіонкою в багатоборстві стала представниця України й Києва Ірина Дерюгіна.

Це був її другий такий успіх (після 1977 р.).

Пам’ятаймо і гордімось нашими українськими чемпіонами!

7. Хто бере – наповнює долоні, хто віддає – наповнює серце.

Лао-Цзи

Задумайтесь над цими словами.