7 порад на 16 березня: привітайте працівників житлово-комунального господарства!

299_6401.  Іменини — це відзначення дня Святого, на честь якого людині було дано ім’я. Сьогодні іменини святкують люди на ім’я Марфа, Михайло, Севастіян. Неодмінно привітайте друзів, родичів та знайомих, які носять такі імена!

 

 

 

 

 

31982. День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

День робітників торгівлі, побутового обслуговування населення і комунального господарства у Радянському Союзі відзначався з 1966 року в четверту неділю липня.

Пізніше, за Указом Президіуму Верховної Ради СРСР від 01.11.1988 року № 9724-XI „Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові та пам’ятні дні” День робітників торгівлі було перенесено на третю неділю березня. І офіційно саме в цей день свято і повинно відзначатися. Однак до сих пір не тільки деякі торгові організації, але й власні регіональні структури продовжують відзначати це свято як колись у четверту неділю липня. Таким чином можна констатувати два свята „День торгівлі”. Один у березні, другий в липні.

В Україні, на підтримку професійних спілок і ініціативи працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення це свято закріплено відповідним Указом Президента України від 15 лютого 1994 року № 46/94, а також відповідно до редакції Указу Президента N 385/95 від 19 равня 1995 року і має назву «День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення». День його святкування встановлено у відповідності з попередньою датою, тобто на третю неділю березня.

Привітайте зі святом рідних і знайомих, які мають важливу професію – працівник житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

imgsize3. Міжнародний день планетаріїв.

Це свято має „європейське” коріння, вперше воно було проведене в Італії у 1990 році з ініціативи Асоціації італійських планетаріїв.

Статус міжнародного День планетаріїв набув у 1994 році, коли його підтримали французькі „храми астрономії”. А вже через рік це свято почали відзначати ще в шести країнах Європи: Бельгії, Чехії, Словенії, Польщі, Україні, Росії.

Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення – міські планетарії.

До свого професійного свята багато планетаріїв намагаються приурочити прем’єри нових програм, організувати зустрічі з цікавими людьми, різноманітні конкурси і вікторини.

Дата святкування випадає на найближчу неділю до дня весняного рівнодення.

Якщо ви ще жодного разу не слідкували за зірками та планетами, то неодмінно спробуйте.

5944. Пурім. 

Це свято в пам’ять про чудове спасіння євреїв в Персидському царстві більше 2400 років тому, в період правління царя Ахашвероша (Артаксеркса).

Назва свята походить від слова „пур”, що означає „жереб”.

Напередодні свята в синагогах читають „свиток Естер” і при кожному згадуванні імені Амана стукають у тріскачки.

У містах, які на час подій, описаних у „Свитку Естер”, були обнесені кріпосним муром, як тодішня столиця Персії місто Шушан, Пурім святкується наступного дня, 14 адара, і називається Шошан–Пурім. У високосний рік за єврейським календарем (наприклад, 2005, 2024) два місяця адар, і Пурім, що святкується в перший з них, називається Пурім-катан (малий Пурім).

imgdescr5. День національної жалоби в курдів.

Встановлений у пам'ять жертв 1988 року. У цей день іракські війська піддали хімічній атаці курдське місто Халабаджа. Загинуло 5 тисяч чоловік.

Вічна пам'ять загиблим та цінуйте те, що живете у мирний час.

 

airliner_036. 1919 — у США вперше випробувано бездротовий телефон для переговорів із літаком.

та цікавим є фактом, що в 1991 році використовувати телефони на борту літаків заборонили. Ініціатором цієї заборони стала федеральна комісія зі зв’язку Сполучених Штатів. Причина – можливий вплив працюючих телефонів на системи літака. На той час ніяких фактів, які б підтверджували це не було. Тому обмеження прийняли не всі країни. Однак у 2000 році зазнав аварії літак компанії Crossair. Розшифровка «чорних ящиків» вказала, що катастрофа сталася після того, як один пассажир отримав смс, і комусь зателефонував. Після цього, країни, які не приєднались до заборони, поспішили зробити це.

Нехай цікаві факти із історії розвитку суспільства надихають вас до пізнання!

777etxa77. 1960 — у Нью-Йорку представлено перший автомобіль на сонячних батареях.

Такі автомобілі замість двигуна внутрішнього згорання використовують генератор, який для підзарядки використовує сонячні батареї. Єдиною проблемою була невелика швидкість цих авто —27—30 км/год.

Вивчайте минуле й будете впевнено дивитися у майбутнє!