Зеленський відкликав з ВР свій законопроєкт про звільнення всього складу КСУ

Володимир Зеленський відкликавз Ради для доопрацювання свій проєкт закону про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства.

Про це з посиланням на засідання парламентського комітету з питань правової політики та статус законопроєкту на сайті Верховної ради повідомляє “Українська правда“.

На засіданні комітету ВР головуючий Андрій Костін повідомив, що 27 січня парламенту надійшов лист від Зеленського про відкликання його законопроєкту №4288.

Таким чином розгляд цього документа було знято з порядку денного Верховної ради. 

Читайте також: Президент хоче звільнення всього складу КСУ: текст проєкту закону (Відео)

Нагадаємо, після одіозного рішення КС щодо скасування низки норм антикорупційного законодавства у жовтні 2020 року Зеленський вніс вищевказаний законопроєкт “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства”.

Читайте також: У Європарламенті не підтримали прагнення Зеленського розпустити КСУ

Проєкт закону містив дві статті. Першою пропонувалося визнати рішення КС від 27 жовтня 2020 року “нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів”. Ініціювалося повернення редакцій закону “Про запобігання корупції” та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КСУ.

Читайте також: “Лікувати хворобу розстрілом – не варіант”, – Богдан про реакцію Зеленського на рішення КСУ (Відео)

У статті 2 йшлося про припинення повноважень складу Конституційного суду, який діяв на момент прийняття скандального рішення,та  про початок відбору нових суддів.