65 пунктів на 14-ти сторінках: Москаль передав МВС і ГПУ докази щодо “Айдару” (Фото)

Як зазначив Геннадій Москаль, він виклав лише чверть того, що відомо про протиправні дії людей зі зброєю, які носили на камуфляжі шеврони “Айдару”.

Цей перелік голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації офіційно надіслав Генпрокурору Шокіну та главі МВС Арсену Авакову.

“З трибуни Верховної Ради було заявлено, що Генпрокуратура розслідує злочини Мельничука тільки в Києві, Київській та Житомирській області, – заявляє Г.Москаль. – У той же час є купа фактів викрадень, здирництва, катувань, грабежів, незаконного застосування зброї і т.д. у зоні проведення АТО.

Як правило, ці злочини скоєні так званими добровольцями, котрі отримали від Мельничука незареєстровану зброю, носили нашивки «Айдару», але по документах у батальйоні не значилися. Я ще раз наголошую, що частина «Айдару» дійсно зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність України на передовій, тоді як інша частина вирішила банально заробити на війні. У переліку тільки 25 відсотків злочинів, серед яких найважчі та найрезонансніші – викрадення держслужбовців із вимогою викупу, опір працівникам правоохоронних органів пограбування підприємців тощо. До мене щодня звертаються потерпілі та їхні рідні з питанням, чи будуть колись винні покарані. І що мені їм казати – що Мельничука судитимуть тільки за Київ, Київську та Житомирську область? Усі названі злочини мають бути розслідувані правоохоронними органами, а винуватці притягнуті до найсуворішої відповідальності, згідно з українським законодавством”. – йдеться в повідомленні прес-служби Геннадія Москаля.

д1д2д3