6,67 млн грн вторгували землевпорядники Тернопілля за землі державної власності

1Цього року на Тернопільщині продали право оренди на 152 земельні ділянки. Загальна їх площа — 1,55 тис. гектарів. Торги по 86 земельних ділянках визнано такими, що не відбулися через відсутність учасників торгів. Під час аукціону скасовано результати по 6 земельних ділянках, через несплату переможцем в установлений строк належної суми за придбаний лот, як того вимагає п.6 ст.138 Земельного кодексу України.

Право оренди продавали на аукціонах, підготовлених і проведених Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області. Земельних аукціонів було 54, на яких до продажу права оренди пропонували 244 ділянки  −  2,3 тис. га земель державної власності сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів.

— Завдяки організованим Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області земельним торгам місцеві ради отримують щорічний прибуток до бюджету від оренди земель державної власності, фактично не витрачаючи коштів, — повідомив начальник земельного відомства області Іван Кузь.

Річна орендна плата за всі земельні ділянки збільшилася із 3,33 мільйона гривень до 6,67 млн грн. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2 рази від стартової ціни.

Середній розмір орендної плати по Тернопільській області земель — 4,53 тис. грн за гектар.

Іван Кузь зазначає, що земельні аукціони поповнили бюджети органів місцевого самоврядування у 2016 році на 6,57 млн грн, а у 2017 році — на 7,14 млн грн. Адже орендарі щорічно сплачуватимуть орендну плату до бюджетів місцевих рад упродовж семи років.

Галина Стецько.