Більше сотні людей травмовано, десятки загиблих під час святкування мусульманського свята

31 людина загинула і понад 100 отримали різні травми під час тисняви в іракському місті Карбала,
31 людина загинула і понад 100 отримали різні травми під час тисняви в іракському місті Карбала

Щонайменше 31 людина загинула і понад 100 отримали різні травми під час тисняви в іракському місті Карбала, коли відзначали одне із найважливіших мусульманських свят. Про це повідомляє ТСН з посиланням на CNN.

Працівники поліції розслідують обставини трагедії. Швидка допомога евакуювала поранених із місця події. Як повідомили місцеві ЗМІ, стався обвал частини пішохідного переходу через перенавантаження від великої кількості людей.
Цими днями іракські шиїти відзначають Ашуру – день поминання мучеників. Мусульмани, зокрема, згадують битву при Кербелі 680 року, коли був убитий імам Хусейн, його брат Аббас і 70 їхніх сподвижників.
Жалобні церемонії на згадку про їхню мученицьку смерть відбуваються впродовж перших 10 днів місяця мухаррам за ісламським місячним календарем. Під час масових маніфестацій на вулицях організовуються процесії-вистави, в ході яких учасники містерій завдають собі ударів ланцюгами та кинджалами, б’ють себе кулаками в груди, відтворюючи таким чином сцени боротьби й загибелі імама Хусейна і його сподвижників.