42 голоси з 55 можливих – в УЄФА обрали нового президента

Президент УЄФА Александр Чеферін
Президент УЄФА Александр Чеферін

Президента обирав позачерговий конгрес УЄФА.

Як повідомила прес-служба відомства, значною більшістю голосів на цю посаду обрали 48-річного представника Словенії Александра Чеферіна. За підсумками голосування він отримав від національних асоціацій УЄФА 42 голоси з 55 можливих. Другий кандидат Міхаель ван Прааг (Нідерланди) набрав 13 голосів.

Александер Чеферін обраний сьомим президентом УЄФА і автоматично за нвоою посадою став віце-президентом ФІФА.

Нагадаємо, колишній президент УЄФА Мішель Платіні відсторонений від посади через звинувачення в корупції.

Довідково: Александр Чеферін народився 13 жовтня 1967 року у Любляні. Отримав вищу освіту в галузі юриспруденції в Люблянському університеті. Працював у сімейній адвокатській конторі, проявив інтерес до захисту прав професійних спортсменів і спортивних клубів.

Діяльність Чеферіна в словенському футболі почалася в 2005 році, коли він став співпрацювати з правлінням "Літії" - одного з провідних футзальних клубів країни. З 2005 року Чеферін перебуває у виконкомі аматорської команди "Любляна Лоєрс", а у 2006-2011 роках був членом правління люблянської "Олімпії".

Крім словенської, Чеферін вільно володіє англійською та італійською мовами. Одружений, має трьох дітей. У 2011 році обраний президентом Футбольної асоціації Словенії, а в лютому 2015-го переобраний на черговий чотирирічний термін. Крім цього, з 2011 року Чеферін обіймав посади другого і третього віце-голови Юридичного комітету УЄФА.