40% від мінімальної зарплати: Шмигаль пояснив прийняте рішення Кабміну про зниження тарифів на газ для українців (Відео)

Суми в платіжках за газ українців з лютого до кінця опалювального сезону знизяться в середньому на 500 гривень і суми в них становитимуть близько 40% від розміру мінімальної зарплатні в Україні.

Про це заявив сьогодні на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.

За повідомленням Прем’єр-міністра, на сьогоднішньому засіданні Уряд прийняв постанову, якою встановив максимальну ціну газу для населення до кінця опалювального сезону на рівні 6 гривень 99 копійок.

“Після сьогоднішенього рішення ціна на газ для українців в середньому знизиться на 30%”, – заявив Шмигаль.

Читайте також: Під тиском протестів влада України зупиняє ринок газу: “Ринкові ціни на сьогодні завеликі” (Відео)

Прем'єр підкреслив, що в результаті такого рішення суми в платіжках українців стануть нижчими, ніж в минулому опалювальному сезоні, оскільки з лютого 2021 року ціна газу буде на 1,5 гривні нижча.

"У зимові місяці 2018=-19 років платіжки в середньому складали на домогосподарство 2,5 - 3 тисячі гривень, або 75% тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна на рівні буде 6,99 і це означає, що середня платіжка при такому ж рівні споживання буде меншою десь на 500 гривень і буде складати десь 40% від нинішньої мінімальної зарплати", - сказав Денис Шмигаль.

Більше подробиць - у повній версії виступу Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні уряду у відео КабМін