35 родинам загиблих від Covid-19 медиків виплачено грошові компенсації, – Мінсоцполітики

фото зі сторінки фейсбук Мінсоцполітики

Про це повідомила Міністерка соціальної політики Марина Лазебна під час сьогоднішнього виступу у Парламенті. Йшлося про про виплати сім’ям медиків, які загинули від COVID-19, пише Міністерство соціальної політики України.

“Завершено розслідування 114 випадків. Розслідування проводиться Державною службою з питань праці. З них 35 були визнані як пов’язані з виробництвом, а 79 – не пов’язані”, – повідомила Міністерка.

За словами Марини Лазебної, щодо 35 випадків по загиблим медикам – родинам, право яких встановлено на виплату, відповідні кошти виплачено.

Чиновниця заявила, що більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19, ще не отримали компенсації, оскільки йде тривале розслідування кожного з випадків.

"Щодо 136 випадків проводиться надалі розслідування. Воно тривале – мене не задовольняє, що воно проводиться 2-3 місяці, але ми знаємо проблему. В комісію повинен входити такий професіонал як профпатолог, але їх на сьогодні в Україні одиниці і це все стримує швидке розслідування", – сказала Лазебна.

Міністерка підкреслила, що кошти у Фонді соціального страхування є і Уряд готовий виплачувати їх родинам.

Щодо медиків, котрі отримали другу та третю групу інвалідності, їм теж почали виплачувати кошти.