Майже 30% керівників підприємств Тернопільської облради призначили ще за Союзу (Відео)

P8210051-nПоложення про порядок призначення на посади та звільнення з посад, укладення контрактів з керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області після тривалого обговорення затвердили депутати облради.

Згідно із цим регуляторним актом, керівників призначає чи звільняє сесія обласної ради. Вони працюватимуть на контрактній основі і повинні будуть звітувати про пророблену роботу перед депутатами.

Читайте також. “За три роки у Малашівцях нічого не зроблено, тому й димить сміття”, – представник екоінспекції Тернопілля (Відео)

– Ви уявіть: зі 176 підприємств обласної ради у 30% керівники призначені ще за Союзу, – каже голова облради Василь Хомінець. – Вони думають, що ті крісла за ними закріплені посмертно… Ми третю сесію вже обговорюємо це питання. Його треба давно приймати!

Порядок, до речі, депутати ухвалити з першого разу не змогли. Бо ініціатива, яку обговорюють і опрацьовують ще з весни, не всіх задовольнила. Дехто з депутатів пропонував ще правки до рішення. Але їх вносити вже було неможливо.

– Я вважаю, що в тому контракті має бути передбачено, якщо, наприклад, чи більшість, чи частина колективу має право вносити свої пропозиції. Тому не треба пояснювати, що це обласна рада. Тут має бути конкретно написано:  “звільнення з ініціативи трудового колективу”, – каже депутат Тернопільської облради – у минулому регіоналка Ярослава П’яла.

Тут уже не втримався голова облради Василь Хомінець. Він погодився із доцільністю пропозиції, але здивувався, чому її не внесли раніше?

– Ярослава Павлівна, воно дійсно мудро, але щоб внести зміни, знов треба проходити всю процедуру. Ми, депутати облради, можемо виступати ініціаторами, а колектив може звернутись до нас, і я не бачив депутатів, які би послухали колектив, – пояснює Василь Хомінець.

Вмовляння дали ефект – депутати повернулися до розгляду цього питання і дали нарешті 64 «за».

Читайте також. Тернопілля: майже 382 тис. грн витратили на потреби вояків, у залишку – 226 тисяч (Відео)

Сесія також того дня підтримала 64 «за» внесення змін до переліку об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Утім, не минулося без дискусій. До трибуни попросилася позафракційна Ярослава П’яла і нагадала, як традиційно «під вибори» на Тернопіллі ремонтують дороги, причому роблять це погано.

До речі, депутати 65 голосами «за» затвердили «Програму матеріально-технічного забезпечення батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Тернопіль»  управління МВС України в Тернопільській області.

Довідково. На третьому пленарному засіданні 50 сесії до порядку денного внесли понад 40 питань. Перед їх розглядом була заслухали інформацію щодо проведеної роботи з розселення та працевлаштування осіб, які прибули до Тернопільської області з місць проведення АТО. Також на запити депутатів заслухали інформацію щодо порушення вимог природоохоронного законодавства під час експлуатації Малашівського звалища відходів і звіт начальника управління Міністерства внутрішніх справ про проведену ним роботу з часу призначення на посаду. Інформацію взяли до відома.