250 тисяч гривень віддавати не треба буде: Уряд України запускає програму “єРобота”

Уряд України запускає програму “єРобота”, в рамках якої держава надаватиме гранти на суму до 250 тисяч грн на запуск нового бізнесу.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 21 червня, повідомляє “Урядовий портал”.

“Будь-який українець, який має бізнес-план і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік – 5 млрд грн. Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо”, – заявив Шмигаль.

Він пояснив: взяти участь у програмі може будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення "Ощадбанку", додавши до заявки бізнес-план.

"Протягом 10 робочих днів експерти "Ощадбанку" та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть переказані на ваш рахунок", - запевнив Денис Шмигаль.

З цього рахунку, за словами очільника Уряду, можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

"Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою "5-7-9" у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу", - додав Прем'єр-міністр.

Також під час засідання Уряд затвердив ще дві програми для аграріїв у межах великого проекту грантової безповоротної підтримки нових бізнесів "єРобота". Загалом на три програми держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери. Найближчим часом Уряд затвердить програми безповоротної грантової підтримки у сфері переробки й IT.