25 років з часу виходу з підпілля – УГКЦ нагородила особливо достойних (Відео)

медальБлизько ста єпископів, священиків, мирян, які брали активну участь у церковному житті у часи переслідувань УГКЦ, нагородили під час недавньої прощі в Зарваниці.

Там дякували Богові за те, що 25 років тому Українська греко-католицька церква вийшла з підпілля і може вільно проповідувати.

Читайте також. “Бог чує молитву щиру, коли це – молитва серцем”, – архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський (Відео)

Нагадаємо, 25 років після виходу з підпілля Української греко-католицької церкви, її легалізації, вона знову отримала погрозу – лист Міністерства культури – за діяльність духовенства УГКЦ на Євромайдані в Києві. У січні у церкви погрожували забрати легальний статус і дозвіл вільно сповідувати свою віру. Тоді люди не вірили, що листи, погрози чи тиск змусять УГКЦ знову піти у підпілля. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Ви пригадуєте, коли це сталося? Я отримав цей лист від уряду Януковича 6 січня, як подарунок на Різдво. Але цього уряду вже нема. Цього президента нема. А наша Церква є і буде. І поки є ви, віруючі люди, особливо молоді віруючі люди, і той народ і та держава мають майбутнє, – говорить Глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав Шевчук.

Читайте також. У Зарваниці побували прочани з Бельгії, Канади, США, Німеччини (Відео)

Під час прощі в Зарваниці дякували Богові за те, що віряни Української греко-католицької церкви можуть вільно йти до храмів, молитися, прославляти Господа і духовно жити. Усіх, хто був активним та беріг церкву під час гонінь, нагородили.

– Дякуючи Господу Богу за таких святих провідників страдницької Церкви, за 25 років волі цієї Церкви на українських землях, ми можемо сміливо іти в майбутнє, тому що воно в нас є! Сьогодні слова нашого національного гімну по-особливому звучать у наших вухах: “Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці, запануємо і ми браття у своїй сторонці”, – каже блаженніший Святослав.