23 команди школярів із Черкащини обороняли кордон разом із військовими (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

Уже сьомий рік на Черкащині проходять змагання  серед учнів, які найкраще показали себе у шкільному предметі “Захист Вітчизни”.

На один день стали прикордонниками дві сотні школярів.
Вони вчилися виконувати завдання, які щодня постають перед військовими на кордоні – стріляти, розбирати зброю та освоювали ази слідопитства, інформує 5 канал.
Переймали досвід професіоналів та змагалися за звання “юні друзі прикордонників” у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України.

“Навчальні збори ми проходимо в лісі, ночуємо там, кашу варимо, окопи риємо, стріляємо. Вони у нас загартовані”, – переконує вчитель “Захисту вітчизни” Петро Скригун.

“Після того як вони закінчать школу – більшість піде служити у Збройних силах України, в Держприкордонслужбі, Нацгвардії і ті навички – і виконання стройових рухів на місці, практичне заняття стрільби на місці, збірка-розбірка зброї, воно їм допоможе надалі”, – наголошує Валерій Хіміч, заступник начальника головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби ім. генерал-майора Ігоря Момота.

Переможці змагань отримають звання “юних друзів прикордонників”.

Подробиці – у сюжеті журналістів 5 каналу Яни Лимаренко і Вячеслава Ромодана: