21 травня Тернопільщина розцвіте вишиванками – область долучається до всеукраїнського свята

Два різновиди борцівської вишивки. Фото - www.ukraine3000.org.ua
Два різновиди борщівської вишивки. Фото – www.ukraine3000.org.ua

Щороку третій четвер травня у Тернопільській області буде Днем вишиванки. Цьогоріч – 21-го травня. Таку традицію, єднаючись із загальноукраїнською акцією, підтримує і наша область, відповідно до розпорядження голови ОДА.

“Ми повинні популяризувати українську культуру та показати шанобливе ставлення до народних традицій. Саме для цього організовують подібні акції та флешмоби”, – цитує очільника облдержадміністрації Степана Барну прес-служба ОДА.

Нагадаємо, Тернопільщина - батьківщина унікальної в світі техніки - "борщівської вишивки". Крім того, географічно у нашій області тісно переплелись і збереглись традиції вишивання трьох етнографічних земель - Волині, Галичини та Поділля. Тернопільщина і зараз багата на таланти вишивальниць.

Для участі ж у Дні вишиванки 21 травня на Тернопільщині не треба нічого особливого - просто одягти вишиванку - на роботу, на навчання чи деінде.

Довідково: День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку третій четвер травня.

Започаткувала ж Всеукраїнську акцію "День української вишиванки" студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2007 році. У перший рік вишиванки одягли кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Упродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора, а також прихильники України по всьому світу.