20 продуктів, які дадуть максимум користі, якщо їсти їх разом

Vitamin_B12_-_ego_rol_i_polzaЦі продукти добрі й самі по собі, але якщо їсти їх у парі, вони допомагають нам засвоювати ті корисні речовини, що містяться в них, ще ефективніше.

Найвідоміші дієтологи всього світу продовжують сперечатися з приводу того, які продукти харчування є найкориснішими для здоров’я людини. І це зрозуміло: через незадовільну екологічну ситуацію у світі питання здорового способу життя в цілому і людського здоров’я зокрема не втрачає своєї актуальності. Для того, щоб бути здоровим і мати сильний імунітет, важливо не лише знати, які продукти корисні, а й те, в якому поєднанні вони діють найефективніше.

Прислухаючись до порад дієтологів, перераховуємо поєднання продуктів, які, здається, створені одне для одного.

Яблука і темний шоколад

1

Це поєднання не можна назвати традиційним, але його варто спробувати, адже фермент катехін, що міститься в яблуках, і антиоксидант кверцетин разом роблять чудеса: зміцнюють імунітет, активізують діяльність мозку, поліпшують роботу серця і судин і знижують ризик онкологічних захворювань.

Вівсянка і свіжовичавлений апельсиновий сік

2

Вівсянка і апельсиновий сік – відмінні джерела фенолів. Це означає, що вони покращують роботу травної системи і допомагають вивести з організму шлаки і токсини.

Свинина і брюсельська капуста

3

Свинина занадто жирна, щоб їсти її щодня. Проте в цьому м’ясі міститься селен, який перешкоджає росту ракових клітин. Подавайте блюдо зі свинини з брюссельською капустою – в ній є органічна речовина сульфорафан, який підвищує ефективність селену в 13 разів.

Помідори і печінка

4

Нестача заліза в організмі може призвести до нездужання, хронічної втоми, сповільненого метаболізму і проблем з серцем і судинами. Але залізо, яке міститься в печінці, добре засвоюється тільки разом з вітаміном С, і тут на допомогу приходять помідори – в них є аскорбінова кислота.

Петрушка і лимон

5

Петрушка чудово поєднується з цитрусовими. Залізо, що міститься в зелені, допомагає вітаміну С краще всмоктуватися в кров. Цей важливий вітамін відповідає за міцний імунітет і хороший метаболізм.

Овочі та йогурт

6

Вибирайте натуральний йогурт без барвників, консервантів і цукру. У ньому багато кальцію, а він покращує роботу шлунка і нормалізує мікрофлору кишечника. Варто додати в нього овочі, наприклад морквину або селеру, і ви отримуєте блюдо, насичене ще й купою вітамінів. А клітковина, що міститься в овочах, допомагає кальцію краще засвоїтися.

Авокадо і шпинат

7

Це улюблена парочка всіх дієтологів – в шпинаті міститься вітамін А і лютеїн, але щоб вони помітно вплинули на стан нашого організму, потрібні корисні рослинні жири, що містяться в авокадо. І ось тоді ефект гарантований – робота травної системи значно покращиться.

Зелений чай і лимон

8

Зелений чай з лимоном чудово втамовує спрагу і дає нам енергію. У зеленому чаї містяться кахетіни, які відповідають за довголіття і міцний імунітет. А якщо ви додасте в нього лимон, вітамін С посилить цей ефект в кілька разів.

Помідори і оливкова олія

9

Те, що це дуже смачне поєднання, вам підтвердить кожен італієць. Треба зауважити, що жителі Італії рідко страждають від серцево-судинних захворювань, і цьому є пояснення. Лікопін, що міститься в томатах, покращує роботу серця і судин, перешкоджає виникненню атеросклерозу і злоякісних пухлин. А в поєднанні з жирами він засвоюється організмом набагато краще, ніж без них.

М’ясо і розмарин

10

М’ясо – важливе джерело білка, але його важливо правильно готувати. Дієтологи категоричні: тільки варіння або тушкування. Якщо м’ясо запікати або смажити, це може призвести до утворення канцерогенних сполук. Але цього небажаного ефекту можна уникнути, якщо правильно підготувати м’ясо, маринуючи його, додати розмарин. Він корисний і сам по собі, а антиоксиданти, які в ньому містяться, перешкоджають утворенню шкідливих речовин, поки м’ясо нудиться в духовці.

 

Джерело: https://www.adme.ru/zhizn-kuhnya/20-produktov-kotorye-prinesut-maksimum-polzy-esli-est-ih-vmeste-1392965/#image30758915