2 млн га ріллі в Україні змінять свого власника – Зеленський підписав Указ

Фото – сайт Президента України

2 мільйони гектарів сільськогосподарських земель перестають бути власністю держави і стають комунальною власністю.

Указ, що передбачає це, підписав сьогодні Володимир Зеленський під час участі в Національному земельному форумі в межах робочої поїздки на Чернігівщину, повідомляє сайт Президента України.

Текст Указу уже оприлюднений на сайті Глави держави.

Документ передбачає, що Уряд України має забезпечити прискорення передачі у власність громад землі сільськогосподарського призначення.

"Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблено. Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності", - так охарактеризував значення свого Указу під час його підписання Президент Зеленський.

За його повідомленням, у комунальну власність з державної за цим указом громади мають отримати загалом 2 мільйони гектарів ріллі. Указ втупає в дію з моменту опублікування.

"Ми повертаємо землі людям. З центру – на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це – гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі", – сказав Володимир Зеленський.