2,72 млн грн надійшло до бюджетів Тернопільщини від продажу прав оренди землі

auktsion2,72 мільйона гривень надійшло до місцевих бюджетів Тернопільщини від продажу прав оренди земельних ділянок державної власності.

Як повідомили ІА «7Днів-Україна» в головному управлінні Держгеокадастру в Тернопільській області, у першому півріччі 2019 р. головним управлінням підготовлено й проведено 48 земельних аукціонів із продажу права оренди 116 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення.

Ділянки розташовані за межами населених пунктів загальною площею 1 263 га.

Стартовий розмір орендної плати по цих земельних ділянках — 1,46  млн грн. Усього за цей період продано право оренди на 92 земельні ділянки загальною площею 975 га.

Анульовано результати торгів по 6 земельних ділянках через те, що переможець не сплатив вчасно за придбаний лот. Також визнано торги по 18 земельних ділянках такими, що не відбулися, через те, що в них брав участь лише один учасник. Лот було знято із продажу.

У результаті згаданих аукціонів місцеві бюджети сільських рад, на території яких продавали право оренди землі державної власності, поповнилися коштами від сплати річної оренди на 2,72 млн грн. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 3,8 раза від стартової ціни.

Середній розмір орендної плати переданих в оренду земель у Тернопільській області — 2,78 тис. грн за гектар.